Autor Zpráva
Betina Pálavá
Profil
Dodatečné informace po najetí myší
Betina Pálavá
Profil
Tak bych potřebovala poradit s nějakým udělátkem. Když mam na nějaké stránce krátkou informaci, např. jídelní lístek, kde je název jídla, tak po najetí myší se mi zobrazí další informace o tom jídle, třeba složení, recept ap. "title", "alt" to moc nejde. Zobrazí se to jen na chvilku a navíc je to součást odkazu a to tam nechci. Také otevírání dalšího okna nebo odkaz na stránku s těmito informacemi není to pravé.
Ukázka je na

http://mujweb.cz/www/b.palava/index.htm

Dělá se to pomocí nějakých CCS, Javascript ap., tak že bych privítala ten jednodušší :-)

Dík
Aesir
Profil
Betina Pálavá:

Budou se vám hodit Cotojátka.
Betina Pálavá
Profil
Cotojátka.

už jsem se pustila do studia. Snad to zvládnu :-)
Dik.
huhuhu
Profil *
title snad nemusi byt jen u odkazu, ne? :-O
Betina Pálavá
Profil
Ještě bych potřebovala vyhodit ty tečky pod tím, kde se má ukázat ten tooltip :-(
Jinak sqelé a jednoduché. Že jsem na to nemohla přijít sama :-(
Betina Pálavá
Profil
A o5 jsem v koncích :-(
Dlouhý text sahá za obrazovku. Potřebuji to dostat do nějakého rozumně velkého rámečku, aby to bylo vždy vidět celé.
esemeska
Profil
tak tam dej zalomeni radku, nebo to snad je az tak dlouhe?
Anonymní
Profil *
No a jak se to zalomení dává. ENTER tam nemůže být a o jiném nevím. A dlouhé to skutečně může být. Třeba takový recept je dost dlouhý a vždy to jde mimo obrazovku v jediném řádku.
otaznicek
Profil *
neni to \n ?
Anonymní
Profil *
Zkusim
Anonymní
Profil *
Jaroslav "Dero" Polakovič mi odověděl na dotaz ovšem musím si to nějak urovnat v hlavě :-)

"aby text nevyjížděl, mělo by pomoci nastavení maximální šířky (např. na hodnotu 300px). Více o nastavení je přímo v souboru."

Nevím, kde těch 300px zadat :-(
Betina Pálavá
Profil
zapomněla jsem se přihlásit :-(
Dero
Profil
Jaroslav "Dero" Polakovič se dost angažuje i na tomto fóru, proto Ti rád odpoví sám:


V souboru tooltips.js máš detailně popsáno nastavení.


Hodně nahoře by měl být i nějaký takový řádek:

defaultTooltips = new tooltip("defaultTooltips", "*", "cotojatka", "", 0, 200, 85);

Hodnoty zleva:

defaultTooltips = název objektu
* = nač se popisky aplikují, hvězdička znamená, že na všechny prvky, které mají nastavený title
cotojatka = ve stylopisu je třída cotojatka, která popisek naformátuje pomocí CSS
prázdná hodnota = nepotřebná
0 = prodleva před zobrazením tooltipu
200 = maximální šířka v pixelech
85 = průhlednost (100 - neprůhledný, 0 - zcela průhledný)


Jak to máš nastaveno Ty?
Betina Pálavá
Profil
defaultTooltips = new tooltip("defaultTooltips", "", "", "", 5, 200, 85);

měním těch 200 a dělá to psí kusy. Pokud zadám třeba 50 tak to zobrazi v úzkém obdélníku a je jedno, jestli tam dám 50, 30, 5 nebo 80. Pokud zadám 90 a víc, tak je to mimo sklo. Asi něco dělám blbě
:-(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0