Autor Zpráva
dspanhel
Profil
Jak vyrobit, aby se na stránce zobrazoval aktuální počet uživatelů online s pomocí ASP nebo HTML a Javascriptu? Jde to nejak jen s temito technologiemi bez použití databáze? Mrknul bych se na vyhledávače, ale ani nevím, co hledat ... Technologii PHP použít nejde.

Díky
quinux
Profil
http://www.hotscripts.com
Leo
Profil
Bez databaze? DOST blbe, prakticky vubec. Mimochodem, cemu rikate uzivatel online? Leo
dspanhel
Profil
To, co je "uzivatel online" zalezi na definici, ktere se prizpusobim:-) Zrejme to budu stejne muset delat obezlickou - vytvorim to v PHP a MySQL a do cilove stranky na jinem serveru to budu vkladat javascriptem - jenze tohle reseni se mi moc nelibi:-( Prave proto jsem se chtel zeptat, zdali v ASP neni nejaky jednoduchy zpusob, jak to zjistit - ASP totiz vubec neznam a tak jsem si myslel, ze to nejak jednoduse jde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lea:
Ale jde. V ASP existuje objekt Application, který se udržuje po dobu existence alespoň jednoho objektu Session. Ten jde k něčemu takovému použít...

Reaguji na dspanhela:
Je to dokonce nejčastější učebnicový příklad použití Application. Hledej.
?!?
Profil *
http://java.tatousek.cz/script_view.asp?zobrazit=182
Leo
Profil
Pravda, co ASP nefusuju (a ani s tim nebudu zacinat :-) Leo
dspanhel
Profil
Všem díky, to, co napsal ?!? je přesně to, co jsem hledal, věděl jsem, že to nějak musí jít, jen jsem už zapomněl jak. Na ASP jsem kdysi začínal, ale to je spousta let:-)
?!?
Profil *
dspanhel To mě nasměroval Chamurappi, o ASP vím nic, jenom jsem se kouknus do sbírky historicky cenných skriptů, protože jsem si říkal, že nejčastější učebnicový příklad použití Application by tam mohl být.
dspanhel
Profil
V tom případě díky i Chamurapimu:-)
Kerro
Profil *
Myslim že php jde použít normálně www.bluechat.unas.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0