Autor Zpráva
Spajky
Profil
Je možné vložit na stránku přes HTML nebo JavaScript obrázek,tak aby byl šikmo (aby ležel na jednom rohu-vrcholu) a případně jak (prosím celý kód)?
RPG
Profil
Spajky
Tuším, že ne. Ale můžeš jej upravit v nějakém grafickém programu...
souki
Profil
nebo to genorovat z php... ale nejšťastnější řešení to není...
Spajky
Profil
Jo díky já jsem si to myslel.
peta
Profil *
Spajky Nejlepe PHP (ASP, FLASH,...), ale v pripade, ze by byla potreba to udelat v JS, take to jde. Je to ovsem dost slozita operace, protoze asi nikde nenajdes script.
- algoritmus nacteni z x = new Image()
- algoritmus rotace, vyhlazeni hran atd...
- algoritmus ulozeni

A samozrejme nejlepsi reseni je JAVA pripadne nejake ActiveX pro 3D obrazky, kde jakakoli rotace mu neni cizi... Nazev nevim, nepouzivam to. Pootocene obrazky generuji primo v grafickem programu.
Spajky
Profil
Ještě drobná otázka ke grafickému programu:Mám Adobe Photoshop CS2,ale nemůžu ukládat obrázky z průhledným pozadím do gifu-v nabídce gif vůbec není a ostatní formáty s průhledným pozadím nefungují.Co s tím mám dělat,co je špatně,kde může být chyba?
Anonymní
Profil *
Mám pocit, že fungují i png ne? Nejsem si jistý, ale zkus to.
Spajky
Profil
Zkoušel jsem,ale když jsem to pak otevřel v HTML,tak tam bylo zelený pozadí a já to potřebuju v nějakým normálním formátu,jako je gif nebo jpg.
peta
Profil *
Spajky
Ja pouzivam gimp, gimp.org a tam se transparence typu GIF (cili 100%) dela tak, ze
- oznacim oblast
- prekreslim ji bilou barvou
- zvolim Layer - Transparency - Color to Alfa
- File - SaveAs - aaa.gif - Ok - Ok
(dal jsem si tu praci a predelal si to na anglickou verzi, protoze v ceskych nazvech se neumim orientovat. Blur je blur a kdyz mi tam nekto napise rozostrit, rozmazat, maznout a ja nevim, co vsechno jeste vymysli, tak jsem z toho mimo)
Spajky
Profil
Díky,zkusím to nainstalovat.
peta
Profil *
Spajky
Mno, ja ti to dal spis jako priklad, podobne to ma asi i photoshop. Treba mas postup takovy, ze zpruhlednis nejakou vrstvu castecne a pak se ti to ulozi jako nepruhledny gif.
Bubák
Profil
Spajky
Obrázek umí otočit o vybraný úhel skoro každý grafický program, IrfanView, XnView, PhotoFiltre...
Možná něco z toho máš, i když Gimp se na složitější věci hodí. Ale pouze kvůli "obyčejné" rotaci bych ho neinstaloval.
Spajky
Profil
Já potřebuji nějak přenastavit Photoshop,aby mi fungovalo průhledné pozadí (takže ne kvůli rotaci).
Spajky
Profil
Já vím jak to zprůhlednit ve Photoshopu,ale nejde mi to uložit do formátu gif a v png mi to nefunguje.My teď máme přeinstalovanej počítač a tím pádem i Photoshop...
Spajky
Profil
A zase ticho 8-(
Kvasna
Profil *
Jak mam u adobe photosop 6 ůkládat moje upravený obrázky?
habendorf
Profil
Kvasna: založ si vlastní thread


Spajky (trochu pozdě): pomocí JS to jde, nedávno na to odkazovala SuE
Spajky
Profil
habendorf
Nemůžu to najít. Nedal bys sem odkaz, prosím?
joejoe
Profil *
pokud nechces nejake extremni nataceni (3 stupne) a nevadi ti uriznout kousek fotky a znas velikost fotky, tak se to da vyresit polopruhlednym obrazkem jako rameckem.

Pripadne se muzes podivat do google a najdes tohle v javascriptu:
http://www.walterzorn.com/rotate_img/rotate_img.htm
Šejn
Profil
Obrázek ve formátu PNG s průhledným pozadím neumí zobrazit IE. Udělá místo toho šedivou barvu. GIF to jistí - průhledné pozadí funguje i v IE.
habendorf
Profil
Obrázek ve formátu PNG s průhledným pozadím neumí zobrazit IE.

Ach jo, kolikrát ještě budu muset tenhle mýtus vyvracet? IE průhledné png umí.
Spajky
Profil
OT: Zkoušel jsem průhledné PNG a nefungovalo mi ani v IE ani ve FF. V IE se navíc zobrazilo oranžově.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0