Autor Zpráva
Crempa
Profil *
Zdravím,
netušíte jak udělat aby se výstup formuláře zobrazil v novém okně. Klasicky přes target="_blank" to funguje ale není to validní ve strictu a nahrazení javascriptem mě nanapadá. Jak to řešíte Vy?
djlj
Profil
onclick="window.open..."
Crempa
Profil *
No jiste, to je u odkazu, ale takhle se me u formulare sice otevre okno ale POST data tam prohlizec neposle, alespon se me to nepodarilo zfunkcnit ale JS mag nejsem takze kdybych mohl poprosit o delsi verzi... :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Crempu:
1) Nepoužívej Strict DTD. To je ta nejjednodušší rada. Transitional je ve všech ohledech lepší.
2) To, že stránka obsahuje atributy nedefinované v DTD, přeci není problém. Ani z hlediska teorie. Jistě, není validní -- no a?
3) Druhá nejjednodušší rada je: použít XMLHttpRequest, ošetřit na něm všechno možné i nemožné, poslat přes něj všechna formulářová pole ve tvaru vyhovujícím MIME typu „application/x-www-form-urlencoded“ (k čemuž by ti dobře posloužila JS funkce encodeURI, kdyby ovšem fungovala v Exploreru 5), skriptem otevřít nové okno a do něj vepsat vrácená data. V případě, že něco otevření okna zabrání, musíš nějak rozumně nabídnout alternativu. Z pohledu JS mága to není tak těžké, jako se na první pohled zdá. Ale řešit jedno hloupé rozhodnutí standardizátorů takhle šíleně nedoporučuji.
Crempa
Profil *
Jo tak přesně něco takového jsem čekal, sice by nebyl problém to nastudovat a možná i jakž takž zfunkčnit, ale život si touhle prkotinou komplikovat nehodlám takže tam dám transitional a bude to.

Každopádně díky za vyčerpávající odpověď.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0