Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dobrý den všem,
udělal jsem v HTML změnu dvou obrázků po najetí myši. To funguje tak, jak má, ale zajímalo by mě, jestli by to šlo nastavit jako pozadí něčeho, (třeba tabulky) ale aby to pořád fungovalo tak jak má.

Mohli byste sem napsat kdyžtak zdroják?
Moc děkuji
derFeuer
Profil *
Nevím co myslíš tím jestli by to šlo nastavit "to". Ale pomocí DHTML se dá měnit prakticky všechno na stránce. Pokud by to bylo třeba pozadí tabulky tak asi


<table id="tabulka1" style="background-image: //adresa obrázku;">
tedka nějaký obsah tvé tabulky ...
</table>

<a onClick="document.getElementById('tabulka1').style.backgroundimage='ji ná adresa tvého obrázku'">Klikněte pro změnu obrázku v tabulce ;)</a>

Nebo se to taky dá urobit elegantněji pomocí Button:

<input type="button" onClick="document.getElementById('tabulka1').style.backgroundimage='ji ná adresa tvého obrázku'" value="Klikněte pro změnu obrázku v tabulce ;)">


TAk tady to máš .... derFeuer
derFeuer
Profil *
Jo a njetí myši je místo onClick onmouseover :-) ... dobrej příklad máš ve zdrojáku téhle diskuze. (Tlačítka B,I,$, atd. - po přejetí mění obrázek).
quinux
Profil
derFeuer
Jo a njetí myši je místo onClick onmouseover :-) ... dobrej příklad máš ve zdrojáku téhle diskuze. (Tlačítka B,I,$, atd. - po přejetí mění obrázek).
Ve firefoxu 1.5 se mi teda nic nemění. :o)
Anonymní
Profil *
Díky za odpověď a snahu, ale nefunguje to.
derFeuer
Profil *
Že se ti ve firefroxu nic nemění je dost možné. DHTML má velké potíže s kompabilitou. Zkoušel si to v IE ? Jestli to nefunguje ani tam tak je chyba ve scriptu třeba sem se i překlep.
Anonymní
Profil *
To není otázka prohlížeče, ty obrázky se mi na tom pozadí vůbec nezobrazí, a když jo, tak tam uase nejde nic psát....
Bubák
Profil
Pozor na velké/malé písmena backgroundImage:
<table id="tabulka1"
onmouseover="document.getElementById('tabulka1').style.backgroundImage ='url(druhy.gif)'"
onmouseout="document.getElementById('tabulka1').style.backgroundImage= 'url(prvni.gif)'">
<tr><td>
Tabulka1
</td></tr></table>
Anonymní
Profil *
='url(druhy.gif)

To znamená, že to bude vypadat takto?
='http://www.neconeco.cz/obrazek.gif

Nebo jak ?
Bubák
Profil
Cestu k obrázku si napiš, jak ti vyhovuje, absolutní, relativní, od rootu. Mi vyhovuje relativní adresování, ale nikomu ho nenutím.
Anonymní
Profil *
To prostě nefunguje
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0