Autor Zpráva
Adas
Profil *
Kdyz mam na svojich strankach odkaz na jine stranky da se nejak zakazat aby na tech jinych strankach nevideli ze navstevnik prisel z mojich stranek
tiso
Profil
Myslím že nie...
DoubleThink
Profil *
Informaci o refereru (česky "odkazující stránce") přibaluje do požadavku vždy prohlížeč. Není cesta, jak mu v tom z pozice serveru zabránit.

Blokování refererů se provádí - ovšem jen z pozice klienta - typicky ho blokují některé firewally (považují jej za soukromý údaj - což není tak daleko od pravdy) - například Norton takto býval defaultně nastaven.
koudi
Profil
Pokud si všechny externí odkazy přepíšeš na formu třeba mojestranka.cz/redir.php?www=odkazovana-stranka a redir.php bude vypadat zhruba jako Header("Location {$_GET['www']}"); Tak tam referer nebude.
Leo
Profil
"Pokud si všechny externí odkazy přepíšeš na formu třeba mojestranka.cz/redir.php?www=odkazovana-stranka a redir.php bude vypadat zhruba jako Header("Location {$_GET['www']}"); Tak tam referer nebude."

Myslite? Leo
Adas
Profil *
referer tam zustal, a nejde trebe referer zmenit ?
Chamurappi
Profil
Když jsme u těch refererů, netuší někdo, kdo kde odkázal na výsledek hledání v Googlu s dotazem šéfredaktor je smrdutý oposum? Z té adresy ke mně přišlo dost lidí, včetně oposuma samotného.

Reaguji na Adase:
Některá webová rozhraní e-mailů užívají pro utajení adresy, z níž návštěvník kliká na odkaz v prohlížené zprávě, přesměrování přes <meta http-equiv="Refresh" content="0;URL=adresa">. Čili místo HTTP hlavičky pošlou prohlížeči tento element. Nejen, že si můžeš takový skript snadno napsat sám, lze živořit přímo na tom jejich.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0