Autor Zpráva
lubosh
Profil *
Ahoj,

validátor mi nebere tag <marquee>, prý stejného efektu dosáhnu pomocí CSS. Můžete mi někdo poradit, jak tedy pomocí CSS udělám pohybující se text (podpobně jako přes <marquee>)?

Děkuju
Mistr
Profil
pomocí CSS udělám pohybující se text (podpobně jako přes <marquee>)
Nebylo to spíš přes JavaScript?
tiso
Profil
Efekty typu pohybujúci sa text na stránke otravujú ľudí, nepoužívaj ho.
w3hnus
Profil *
prd otravuju! leda tak w3 otravuju nas.
Joker
Profil
prd otravuju! leda tak w3 otravuju nas.
Nejde o žádné W3C, ale o to, že nejenom že se to blbě čte, ale ještě navíc to ruší při čtení toho zbytku.
w3hnus
Profil *
otrepana fraza... to mozno plati pre situacie ked to niekto treskne do stredu stranky.
ja si myslim, ze male okienko dole v rohu nikoho rusit nebude. su situacie kedy je to viac ako vhodne pouzit. napriklad informacie o novinkach atd. su ako stvorene pre marquee.

vdaka w3c musim davat JS. w3 len komplikuju!!! vsetko co zakazu sa pouziva v inej forme.
tie ich vymysli nas len zbytozne zatazuju.
koudi
Profil
... ... vdaka w3c musim davat JS. w3 len komplikuju!!! vsetko co zakazu sa pouziva v inej forme.
tie ich vymysli nas len zbytozne zatazuju.


Upřímně doufám, že na tvoji tvorbu nenarazím...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
Pohleď na první příspěvek zde -- jde o validátor, jde o W3C.

Jezdící text má své nezpochybnitelné nevýhody, ale nezavrhoval bych jej jako jednoznačné zlo. V situacích, kdy se hodí, je <marquee> optimální řešení. Já jsem ho zatím k ničemu nepotřeboval, přesto považuji za chybu, že jej W3C nezačlenilo do žádné specifikace.


Reaguji na w3hnus:
vdaka w3c musim davat JS. w3 len komplikuju!!!
Nemusíš. Konsorcium nevládne World Wide Webu, jeho pravidla lze beztrestně porušovat a téměř všichni tak činí, včetně W3C samotného.

vsetko co zakazu sa pouziva v inej forme
Když už mluvíme o té formě, i kritika musí mít slušnou formu, aby byl vůbec někdo ochoten naslouchat.


Reaguji na koudiho:
Co moje tvorba, na tu také nechceš narazit?
Pilda
Profil
Proti webovým prasatům se mi osvědčilo dát do uživatelských stylů ve Firefoxu či Opeře tenhle css zápis ze stránek czilly. Vřele doporučuji. :)



/* Zablokování rolujícího textu */
marquee {
-moz-binding : none !important;
display : block;
height : auto !important;
max-height: 1em;
overflow: hidden;
}
Joker
Profil
w3hnus
ja si myslim, ze male okienko dole v rohu nikoho rusit nebude.
Takhle: Používám IM (konkrétně Mirandu) s ikonkou v pravé části lišty. Ta ikonka má rozměry nějakých 16x16px (??), každopádně mnohem menší, než jakkoliv velké okénko s jezdícím textem. Když mi přijde nová zpráva, změní se ta ikonka na blikající žlutou ikonku zprávy.
I když jsem byl třeba zabraný do čtení nějakého dokumentu, vždycky jsem si té ikonky do minuty všimnul.
Takže pochybuju, že bych si nevšimnul daleko většího okna s rolujícím textem.

su situacie kedy je to viac ako vhodne pouzit. napriklad informacie o novinkach atd. su ako stvorene pre marquee.
Tak tohle přesně je myslím příklad nevhodného použití. Když v marquee rolují krátké zprávičky, tak to často vypadá následovně:
- čtu článek. Občas mi pohled sklouzne na marquee (z toho je btw. vidět, že to odvádí pozornost od článku)
- objevím v marquee zajímavou zprávičku, ovšem ve chvíli, kdy polovina z ní už odrolovala pryč. Tak čekám, až se zase objeví.
- Mezitím přesunu svou pozornost na článek a zpátky k první odrážce.

Nehledě na to, že je dost vopruz číst delší text, který během čtení ujíždí někam pryč. A ještě větší legrace je, když ten text ujíždí pryč větší rychlostí, než ho stíhám číst.

Chamurappi
Pohleď na první příspěvek zde -- jde o validátor, jde o W3C.
Já reagoval na to, co psal w3hnus a psal svůj názor na marquee.

Jezdící text má své nezpochybnitelné nevýhody, ale nezavrhoval bych jej jako jednoznačné zlo. V situacích, kdy se hodí, je <marquee> optimální řešení.
Hm, jenže oni to skoro všichni používají v situacích, kdy se to nehodí. Dokonce jsem viděl i "marquee" dělané pomocí Javascriptu, kde rolují novinky a po najetí myši na ten prvek se zastaví. A i tam mě vyloženě štve, když zahlédnu nějaký zajímavý text zrovna ve chvíli, kdy "odjede" a pak musím čekat, než se zase objeví.

Co moje tvorba, na tu také nechceš narazit?
Na Webylonu jem nikde marquee ani třeba zuřivě blikající GIFy či Flashe neviděl ;-)
koudi
Profil
Chamurappi
Co moje tvorba, na tu také nechceš narazit?

Na tvoji tvornu jsem již narazil a nevidím na ni nič špatného. Možná sem vybral špatný úryvek, na který jsem reagoval. Nejde mi ani tak o 'nenávist' vůči w3 jakožto spíš prosazování věcí jako je jezdící text a podobně. Zatím jsem naštěstí nenašel důvod, proč by ho měl někdo používat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0