Autor Zpráva
prasopsisko
Profil *
Zdravim, sice jsem toto tema uz jednou psal ale tam se to dostalo do uplne jine roviny nez jsem ocekaval tak to zkusim specifikovat znovu... mam stranku v php, ktera vygeneruje stranku s formularem a ktomu jeste obrazek s captchou (obrazek na overeni kodu) ten formular ma v udalosti onsubmit provest PRED ODESLANIM overeni toho formulare jestli je vyplnen dobre + zkontroluje ten kod, kterym ma overit jestli ten clovek to dobre z toho obrazku opsal... tak kontrolni funkce je ale deklarovana <script scr="./fukce.js></script>, a v tom souboru je ta fce deklarovana (takže je externí)

Problem je, jak overit tu hodnotu v te js funkci? Resp. jak ji tam mam z toho php predat? (JS skoro nerozumim, tak nevim jak se tam co da pouzit...) - musim provnavat dve hodnoty - to co napsal uzivatel (document.forms.jmenoform.jmenoinputu.value) a skutecnou hodnotu toho kodu kterej mi vygenerovalo to php.

Otazka, s cim to mam porovnavat, nebo jak to mam udelat, ?


(jedno reseni jsem vymyslel, tj. ukladat tu hodnotu do hiddenu a provnavat 2 hodnoty z formulare, ale to se mi ten kod pak ukaze ve zdrojaku, coz si myslim ze mi ty spamboti prokouknou)

Zdrojak prikladat snad nemusim, protoze pak by to dopadlo znovu jak predtim kdy by mi vsichni radili s mym prasackym zapisem kodu a dalsima kosmetickejma vadama, ale skutecny problem by zustal zahalen :)

Dekuji moc za rady...
PerToon
Profil
Moc tomu sice nerozumím, ale jestli jde prostě o to předat nějakou hodnotu co si vymyslí php do externí funkce, tak zkus něco takovýho:

<script>var hodnotazphp="<?php echo $hodnota; ?>";</script>
<script src="./funkce.js></script>

A v externí funkci pracuj s proměnnou hodnotazphp. Teda doufám, že si to umí javascript předávat.
prasopsisko
Profil *
Ačkoli to není úplně to co jsem chtěl (nechtěl jsem, aby sen kód vůbec zobrazoval ve zdrojáku), tak to funguje, a taky je to docela užitečná věc do budoucna jak donutit spolupracovat interni a externi script... Díky
Hugo
Profil
prasopsisko

Tak generuj i ten externi js pomoci php.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0