Autor Zpráva
Zdeněk
Profil *
Zdravím. Nevíte, prosím někdo, jak docílit toho, aby při zadání <a href="http://www.něco.cz" target=_blank>xxxxxx</a> se popis xxxxxx zobrazil v předem nadefinované délce např. 50 pixelů?
Mám více odkazu o různé délce popisu vedle sebe a potřebuju, aby se nějak zarovnaly. Rámy ani tabulku nemůžu použít. Děkuji.
Martin Kuželka
Profil
Pokud tomu dobře rozumím, tak potřebujete dát odkazy vedle sebe tak, aby měly všechny stejnou šířku?
Zdeněk
Profil *
Ano přesně tak
Martin Kuželka
Profil
Nastavte těm odkazům pomocí CSS display: block;, width: 50px; a float: left; (to způsobí to naskládání vedle sebe).
Zdeněk
Profil *
Děkuji. Ale s CSS nemám žádné zkušenosti a vůbec nevím jak to nastavit a kam to napsat. Jsem ještě moc velkej začátečnik
Martin Kuželka
Profil
Nemohl byste poslat odkaz na ten web, kde to má být?
Zdeněk
Profil *
Neni to na webu nám to jen na disku jako html soubor vlastně to používám k tomu abych věděl jestli jsou známí na chatu můžu to poslat mailem
Martin Kuželka
Profil
Můj mail: martin@kuzelka.net.
Marek Prokop
Profil *
Měl bych k dotazu a dosavadním odpovědím dvě poznámky:

1) Nastavovat textovému prvku o jednom až několika málo slovech pevnou šířku v px není moc rozumné, protože se to při zvětšení písma rozsype. Lepší je šířka v em.

2) Pokud jste naprostý začátečník bez základních znalostí CSS, proč se pokoušíte o dost složité designérské konstrukce s nároky na maximální přesnost zobrazení? Myslím, že i s mnohem jednodušším designem lze udělat dobré stránky.
Martin Kuželka
Profil
To Marek Prokop:

ad 1) s tím nemůže nesouhlasit. Pouze jsem odpovídal na položený dotaz.

ad 2) jednalo se pouze o stránky, kde má Zdeněk ikonky a odkazy signalizující status nějakých uživatelů na Lide.cz.
Yuhů
Profil
Zdeňku, ten zápis, jak jej navrhoval Martin Kuželka by vypadal takhle:

<style>
.fixniOdkaz {display: block;, width: 8em; float: left;}
</style>

<a href="..." class="fixniOdkaz">první odkaz</a> <a href="..." class="fixniOdkaz">druhý odkaz</a> <a href="..." class="fixniOdkaz">třetí odkaz</a>

Ale musím připomenout, že používat takovouhle věc, pokud s CSS začínáte, opravdu není moc dobrý nápad.

A jestli můžu prosbu směrem k Martinu Kuželkovi -- já chápu, že mailem se to řeší lépe, ale od toho je přece tahle diskuse, aby z toho něco měli i ostatní :-)
Martin Kuželka
Profil
To Yuhů: příště se polepším :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0