Autor Zpráva
Reg
Profil
Dobrý den, potřeboval bych mít jakoby tlačítka vedle nadpisu ale tak aby měly 2 pozadí. Takže je dávám do ještě jednoho divu, ale ty tlačítka sou blokový prvky a aby byly vedle sebe tak je musim floatovat. A proto se nechce správně roztáhnout ten nadřazenej div.

Zde je ukázka problému

Takto to tedy vypadá:

a takhle by to mělo vypadat:


Všechno by sice vyřešilo kdybych divu nadefinoval šířku, ale bohužel je čtverečků pokaždé jiné množství, takže to nejde...
Huggi
Profil
blok 'nadpis' dej do h1..zadnej div..do toho absolutne napozicuj 3 spany s display:block; a udanejma rozmerama...to pozad pod nima docilis borderem...

nebo

div..do toho h1 jako float:left, div 'cudliky' float right a do nej ty cudle uz jak chces, ale pro tuhle metodu bys pod to musel jest dat jeden prazdnej div c clear:both;
Huggi
Profil
jinak ten priklad v opere 8,4 funguje i ted..je tam jen mala 1px chybka..ale to uz je detail..osttani browsery sem nezkousel
Reg
Profil
Problém je v tom, že pozadí bude obrázek, a když dám float:left nadpisu tak to bude široký až k tomu nadpisu, což nechci.
Zatim mi jako jediný řešení zůstává tam nechat někerý políčka nevyplněný... :
peta
Profil *
Huggi
1px chyba = 1px border
Reg kdyz je to obrazek, tak muzes zkusit obrazek na pozadi H1
<style>
H1 {background: url("aaa.gif") no-repeat 0 100%; padding-right:100px;}
</style>
Samozrejme jednonussi je napozicovat spany doprava.
Float je take dobrej, ale musis nastavit spravne line-height, musis nastavit width a nejlepe i height toho floatovaneho prvvku, musis mit nadrazeny prvek inline-block, musis floatovane vpravo dat pred samotny text a pro nejaky prohlizec by bylo dobre nastavit jeste margin zprava, aby se ti nestalo, ze text v nadpis prepise ty ctverecky.

"bohužel je čtverečků pokaždé jiné množství"
a CO TI BRANI UDELAT VZDY STEJNE MNOZSTVI?
sory, capslock...

take by to slo obrazkem na pozadi s tim, ze h1 menis class a tim se meni i padding zprava... ovladani pak javascriptem je ale trosku slozitejsi nez u toho floatovani ctverecku.
A osobne bych to do toho okenka javascriptem pridal :)
Videl jsem ted na jedne strance iframy, kde po presunuti kurzoru do ramecku se objevili ovladaci prvky pro smrsteni, rozbaleni, zavreni uplne a jeste tam byl drag & drop pro preskladavani poradi.
Chci rici, ze se mi libilo, ze se ovladaci prvky objevili az pak, kdy jich bylo treba. Na druhou stranu, pak ale nevis, ze s tim okenkem muzes manipulovat.
Reg
Profil
aha, děkuju, takže mi nikdo neporadí? stejné množství mi zabrání to že okolnosti sou pokaždý jiný a to je JEDINEJ problém.
habendorf
Profil
Asi nechápu problém nebo co. Bez clearu to samozřejmě nepůjde, ale nechápu co ti brání ho použít.
Reg
Profil
ale vo žádnej clear nejde, de vo to jak se má foatovanej div roztáhnout podle floatovaných elementů v něm
habendorf
Profil
Když myslíš.
Plaváček
Profil
Reg

De vo to, že floatovanej div se podle floatovaných elementů umístěných v něm prostě neroztáhne, protože to praví specifikace a prohlížeče se tím řídí. Bez elementu umístěným za posledním plovoucím prvkem s nastaveným clear : both (nebo left či right) ti to prostě fungovat nebude. Tečka. Kapišto?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0