Autor Zpráva
3:~
Profil *
Neznate nekdo nejakou tridu kde je mozne generovat xls soubor s grafem, nebo alespon s obrazkem typu JPEG nebo PNG pripadne GIF ?
peta
Profil *
google.com ,tam najdes spoustu free prevodniku.
U XLS je ten problem, kvuli kteremu ted nedavno dostal MS pokutu za pohrdani soudem, ze nezpristupnil dokumentaci. cili jakykoli prevodni ne od MS umi jen neco.
Ale v podstate by ti stacilo to ulozit jako RTF ne? Ten format v podstate myslim ma pristupnou dokumentaci...
3:~
Profil *
mno generace rtf mi bohuzel nestaci, jinak potreboval bych neco trochu konkretniho
peta
Profil *
3:~
google.com
to je takovy problem napsat klicova slova a tuknout vyhledat?
Konkretne jsem psal, ze generovat XLS podle MS win je tak trosku nemozne, protoze MS do ted neposkytlo dokumentaci ke svym formatum. Daleko jednodussi je vygenerovat adobe-PDF nebo (ms)-RTF (kde je to textovy dokument, takze tam je videt primo do zdrojoveho kodu struktury...)
Ale jsou jakesi programy na generovani, google najde.
krteczek
Profil
řešil jsem to a jedna cesta je vytvoření html tabulky a její import v ms excel, funguje, vyzkoušeno :-)

//do proměnné $s mám uložen html kod te tabulky kterou chci nabídnout ke stažení
$s='<html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250" ><title>Ceník</title></head><body>'.$s.'</body></html>';
header("Content-type: application/octet-stream");
header("Content-Disposition: attachment; filename=cenik.xls");
header("Pragma: no-cache");
header("Expires: 0");
print $s;

krteczek
Bubák
Profil
krteczek
Open Office ti to otevře jako HTML, odzkoušeno, což je překvápko, protože čekáš otevření v tabulkáči. Záleží, na kolik to bude vadit.

Nechápu, jak k té tabulce přidáš graf, aspoň jako obrázek.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0