Autor Zpráva
Radek Žitný klarinetista
Profil
Zdravím,
vím, že jste tady většina odpůrci používání hudby na webu,ale přeci jen se zeptám. Poradí mi někdo, jak lze zřetězit v záhlaví stránky pomocí tagu bgsound[b][/b] více souborů?
Zatím mi tam hraje jen jeden soubor mp3 a chtěl bych aby jich hrálo třeba deset postupně za sebou. Jak se toto provede html zápisem?

Díky předem za radu.

S pozdravem všem webmasterům Radek
Nox_lbc
Profil
JavaScript nebo PHP ... k používání bgsound se vyjádřím, jakmile totiž vstoupím na stránku, kde v pozadí hraje hudba a nedá se vypnout, tak zavírám stránku ... nesnáším to ... nedělej to ...
peta
Profil *
Radek Žitný klarinetista
misto souboru zadas do BGsound winampovy playlist. Dokaze vygenerovat 2 druhy, tak oba vyzkousej, pro jistotu.
Krom jineho, ze hudba do stranky nepatri, to ma tyto nevyhody:
1. zrovna mp3 ma obvykle 100k a vice, pro nacteni stranky je dobre mit vsechno do 30-60k (cili html + jpg + mp3). Pokud to ma vic, tak si rozmyslim, jestli ma smysl cekat nebo ne.
2. viz Nox_lbc, jakmile na strance hraje hudba a jsi v praci nebo ve skole a do toho ticha... a kdyz je tam vedouci nebo ucitel, tak bych zabijel...
3. BGSOUND je zrovna tag, ktery jede v IE, coz je 75% lidi a mene. Cili tak zrovna se to moc neda pouzit. Navic do linuxu je treba nainstalovat nejake vymozenosti, takze to moc nepojede. Zkusil bych EMBED
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
Midi MelodyPlayer2 (6k)
http://www.volny.cz/peter.mlich/Pr/melody.htm
(kde mi to ale nejde zastavit v Opere a playlist mam delany pres JS, ale muzes se s tim pohrat a vylepsit to, nechci tam davat FLASH a jede mi to i ve Firefox pro win, kde pouziva media player)
4. kdyz uz a jedna se o hudbu a ne zpev, pouzil bych hudbu zapsanou v notach a nastrojich, cili MIDi, nikoliv mp3 format. Velikost takoveho soubory se pohybuje od 100B (melodie pro mobil) do 20-120kB (betovenova skladba na asi 6-20 minut nebo vicenastrojova hudba)
20k je podle mne jeste docela snesitelna velikost

Nox_lbc
mno, hudna se da pouzit jeste FLASH a je to dobre pouzitelna pro CDcka, treba instalace vyukovych programu a jine zabavne veci.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0