Autor Zpráva
Kaifman
Profil *
ahoj lidi nevite jak zprovoznit smtp server na mym kompu ?
thingwath
Profil
To má být jako poptávka po placené konzultaci? Když to nebude daleko, za odpovídající obnos klidně přijedu :-)

Každopádně, pokud chceš kloudnou odpověď, chtělo by to odpovídaící informace. Kupříkladu operační systém, k čemu to a jak to chceš využívat. Pak se něco vybere.
Kaifman
Profil *
mam xp profiky na nich mi bezi iss s php a mysql 4.0.23 a zkousim se tak hrabat v oscommerce a nefunguje mi tam zaslat email treba pri registraci atd. přitom ve firewalu mam smtp povoleny a jako sluzbu to mam nainstalovany a spusteny tak nevim kde je chyba zkousel jsem i phpbb a tam to taky nefunguje. funguje to tam kdyz zadam smtp server meho providera, ale to me moc nezajima chtel bychto nakonfigurovat aby muj pocitac bezel jako smtp server. zajima me to jenom z ciste studijiniho hlediska
Kaifman
Profil *
jo jinak firewall používám standartní co je u xpéček a přístup jsem povolil všem počítačům a už mě fakt nic nenapadá. co si o tom myslíš Thingwathe?
thingwath
Profil
Nemám po ruce žádné windows. No, každopádně, na kolik mám manuál.

V php.ini je potřeba nastavit hodnoty SMTP (dns jméno nebo ip) a port. V tomhle případě asi stačí localhost a 25, není co řešit.

Pak je otázka, jestli funguje ten SMTP server. To může být problém. Chce to studovat logy, jestli tě někde něco neodmítá nebo tak. Nejlepší asi bude nastavit, aby všechnu poštu tak jako tak ten smtp server předával providerovi, protože to neobnáší žádné extra problémy a funguje to.

Co se firewallu týče, tak jde jenom o přístup na port 25 a pro odesílání pro odchozí spojení na port 25.

Doporučuji poslat pokusný email, jakýmkoliv způsobem a v logu vysledovat, kde jeho cesta končí, nebo jestli třeba neuvízne někde ve frontě.
Kaifman
Profil *
ad provider : sice to neobnasí zadný problemy ale v oscommerce treba tahle volba neni a abych ji mohl testovat na mym kompu tak to potrebuju rozbehat. samo ze kdyz ji dam na nejakej hosting tak to behat bude aleto je mi na prd

php.ini mám nastavený dobře. a uz jsem posunul od toho ze me to rovnou odmitne k tomu ze to pul minuty bezi a pak teprv omitne ze vyprsel casovej limit

zapnu teda logovani a uvidim co se s tim deje . zatim diky moc za namahu.
Kaifman
Profil *
no tak logování jsem zapnul. a vypadá to jakoby se ten požadavek na smtp server ani nedostal protoze se nic neloguje takze chyba bude asi nekde na strane php
Yuhů
Profil
> a jako sluzbu to mam nainstalovany a spusteny

to jako spouštíš SMTP server jako službu na Windows XP? S tím jsem se nikdy nesetkal, ale možná to někomu funguje.

Každopádně bys měl oddělit problém SMTP od problému PHP. Pokud jsem to pochopil správně a snažíš se rozběhnout vlastní SMTP server na vlastních windowsech, tak napřed otestuj funkčnost bez PHP. Prostě přes to pošli mail třeba Outlookem. Uvidíš hned, jestli ti blbne SMTP, nebo PHP.
Kaifman
Profil *
dík to mě nenapadlo
Kaifman
Profil *
nj tak ta služba normálně beží, bežela tedy od začátku. problém je teda někde jinde někde v php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0