Autor Zpráva
pE eLL
Profil
Ahoj

pomůžete mi pls s trvalým přihlášením? Chtěl bych aby to fungovalo např. jako tady. tzn abych i po zavření okna prohlížeče zůstal přihlášený.


Vím že mám použít cookie ale co do něj uložit ??

Pokud bych uložil jméno a heslo tak by to bylo jednoduché, protože by to stačilo porovnat s udaji v databázi ale všude čtu že do cookies nemám ukládat citlivé informace.

Pokud bych tam naopak uložil jen session_id jak všude doporučují tak nevím s čím ho mám později porovnat , protože session přece na serveru po zavření okna už nejsou ne?


Jaký je ten "nejlepší" způsob pro trvalé přihlášení ???

Ještě jednou díky za odpovědi
DoubleThink
Profil *
Pokud bych tam naopak uložil jen session_id jak všude doporučují tak nevím s čím ho mám později porovnat , protože session přece na serveru po zavření okna už nejsou ne?

Ne tak docela - při zavření prohlížeče se pouze zahodí cookie se SessionID (samotná session pak po nějaké době sama expiruje).
Řešením by bylo prodloužit platnost session a k ní přiřazené cookie - tenhle postup ale není zrovna ideální. Server by si pak musel držet kvanta sessions, což by se projevovalo negativně na výkonu.

Asi se nevyhneš uložení přihlašovacích údajů do cookie - tento postup se běžně používá (třeba v phpBB nebo miniBB) - je dobrým zvykem heslo (obousměrně samozřejmě) zašifrovat, aby nebylo takto na férovku vidět v souboru na disku.
pE eLL
Profil
ok díky moc.
Jdu si nastudovat šifrovani
pE eLL
Profil
a mohl by mě jěště někdo trosku usměrnit - pomocí čeho teda obousměrně šifrovat? jedina podminka aby to jelo na bezne nastavenem serveru bez nutnosti doinstalovani dalsich veci.
Anonymní
Profil *
Neznám přesně práci s cookie, ale mohlo by stačit jednosměrné šifrování MD5. ( používá se třeba při ukládání hesla do DB )
Jakub
Profil
Ano, obousměrné šifrování není třeba, stačí hash (MD5,SHA-1...)
pE eLL
Profil
ok diky použiju to sha1
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0