Autor Zpráva
MilanJ
Dobrý den všem,

řeším problém jak zorganizovat web, týkající se cestovního ruchu, s rozsáhlým obsahem a bannerovou reklamou.

Jde mi hlavně o to, jak celou stránku zorganizovat.
Bude lepší, když bude každá stránka samostatně nebo raději zvolit stránku jednu s tím, že o obsahu se bude rozhodovat až v průbehu ? Nevím, jestli jsem to napsal dostatečně srozumitelně...zkrátka mi jde o to, jestli např. pro registraci mít stránku
registrace.php, pro novinky novinky.php, atd., nebo jestli použít stránku jednu a předávat parametry v URL, na základě kterých se načté konkrétní část obsahu stránky.

Pracuji v PHP a MySQL.

Předem díky za názory.
Nox_lbc
hmm, to je vždycky 50:50 ... já bych to udělal přes předávané parametry a hlavní stránku, která všechno řídí ... a mod_rewritem upravil vzhled odkazů na www.example.com/novinky apod ...
MilanJ
Nox_lbc
přes předávané parametry
Používají se "includované" soubory a o tom který se kdy použije rozhodují předávané parametry nebo se to řeší jinak?
TooFew
Já si web strukturuju následovně:
1) Kompletní strukturu a to, co se na stránkách opakuje (záhlaví,menu.....) includuju.
2) Pomocí parametrů v URL si volím například jazyk (z get ho uložím do session...) nebo styl.
3) Aktivní položku menu vybarvuju v závislosti na $_SERVER["SCRIPT_NAME"];
4) Obsah si ale dávám na každou stránku zvlášť... vždyť skruktura je úplně v jiné složce a includuje se pořád stejně.
Anonymní
Profil *
TooFew: to znamená, že nemůžeš moc využívat hierarchii složek že? K tomu includovanému souboru to musí být vždy stejný level složky jinak nebudou sedět URL, jinými slovy, když includuješ menu ze složky /fotografie bude to třeba OK ale ze složky /fotografie/zahranici uz to fungovat nebude. Jak tedy řešíš tohleto? Absolutními URL cestami? Já jsem to nějak vyřešil, ale chtěl bych nejprve slyšet jiné názory...
TooFew
No jo... Cestu si upravuju pomocí ../, ale soubor, který includuju, je pořád na jednom místě. Tak jsem to myslel. :-)

EDIT: Na webu mám nejvíc 3 úrovně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.