Autor Zpráva
Borsa
Profil *
Ahoj lidi!
Prosim potřeboval bych poradit ve photoshopu, potřebuju zpracovat fotku, aby se nějak pěkně prolinala s pozadím nebo tak něco ... Prostě abych ji tam nemusel dávat jenom jako ohraničenej čtverec..
Poradte někdo please
bojars
Profil
Dá sa to urobiť priesvitnou farbou pre formát "*.gif", laebo si do vrstvy dáš jednu farbu, ktorú plánuješ použiť ako pozadie ku obrázku, môže to byť aj nejaká textúra, ktorú do vrstvy naskladáš vedľa seba.

Niečo je tu:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=24&topic=2 552

a aj toto je na podobnú tému:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=27 90
Borsa
Profil *
jojo .. diky moc za radu.
Ale měl sem namysli něco jinyho .. kdysi sem na to viděl návod, ale ted ho nemůžu najít .. bylo to dělany přes nějaky efekty .. vybral jsem si část fotky , potom tam dole na panelu v levo klikl na ikonu ktera mi označila místo čtverce který sem vybral všechno, kromě toho čtverce, a dál už si to bohužel nepamatuju...
Yuhů
Profil
Nevím, jak přesně se do dělá,
ale uděláš si novou vrstvu
do ní dáš ten čtvereček
a zprůhledníš mu okraje.
Na zprůhlednění myslím existuje nějaké patlátko v nástrojích (ale to si nejsem jistý, photoshop je na mě drahý).
bojars
Profil
Borsa: Myslíš Selection/ Inverse??? A potom by sa dala nastavením tlaku (sily) Eraseru dosiahnuť priehľadnosť v tvare selekcie. V selekcii sa dá nastaviť aj Feather (rozptýlenie?) výberu v px, tým by sa mali dať zmäkčiť okraje spriehľadňovanej plochy.

Yuhů: Opacity (Transparency) na aktívnom layeri .... posuvníkom, alebo nastavením v %. To funguje vo väčšine editorov, ktoré podporujú vstvy, nielen v Photoshope.
Borsa
Profil *
bojars : Dikymoc za radu , ale nerozuměl sem ti z toho ani slovo : ) mozna je to tim, že sem včera pracoval ve Photospe podruhé v životě : ) Prosím trošku polopatočtějc
bojars
Profil
Borsa: Ve PHOTOSHOPU se standardně dělaj obrázky ve vrstvách. Je to asi o tom, že nemáš jenom jeden obrázek, ale jednotlivé obrázky, ktere jsou nad sebou naskládané.
Skus si otevřít některé přiklady, z těch co jsou ve PHOTOSHOPu v adresáři vzorků, (Samples) - nemám to v Češtině k dispozici nevím jak se to jemnuje po Vašem.

Když si otevřeš některý soubor v defaultním formátě pro Photoshop (*.psd), uvidíš vpravo v panelu pro vrstvy ty obrázky. Ta vrstva, která je ofarbena tmavou modrou barvou je aktivní. S tou vrstvou pracuješ svolenými nástroji.

Vpravo nahoru máš v tom panelu "Opacity" (Průhlednost), která se nastavuje v procentách, buďto přímo vypsáním hodnoty, nebo se Ti otevře posuvník, kterým se dá měnit tato hodnota. Nastavením průhlenosti zviditelnuješ vrstvu pod aktivní vrstvou.

Gumě (Eraser) se dá taky nastavit v procentách síla (tlak?), jakou tenhle nástroj vymazává. Ponuka jednotlivých nástrojů je na horní liště po svolení nástroje.

Je to dobrá funkce pro vymazávaní selekce (výběru):

Uděláš si selekci (obdélník, čtverec, kruh...) a pak mažeš (gumuješ) s méně nastaveným tlakem. Postupně se ti odkrývá spodní vrstva.

Okolo selekce si můžeš nastavit takové to rozptylení, jak sem už psal (Feather). nastavuje se to v pixelech, kolik pixelů si nastavíš do takové šířky se Ti to bude v okrajích strácet.
Borsa
Profil *
bojars : ) já nemám taky češtinu tak je to dobry ... dík
bojars
Profil
Borsa: Sorry, k té selekci jsem zapomněl dodat ještě o té Inversi:

V menu Select si svolíš Inverse (převrácení selekce). Když klepneš na klávesnici "Delete", smažou se Ti okraje (převrácená selekce). Když máš nastaven ten Feather, tak to půjde do stracena...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0