Autor Zpráva
Mila
Profil
Už dva měsíce bojuji s menu.
Upravil jsem ho do podoby, která se líbí a umístil v IE tam kde by mělo být podle mých představ.

Takže, v IE je na správném místě a široké jak chci.
Ale co FF tam už není dobře(je moc vpravo) a Opera 9.01 (tam se to pohlo i roztáhlo)

Podívá se někdo do ne moc přehledného kódu jak a co s tím?
Moc děkuji všem

Tady to je
Nox_lbc
Profil
ul#navigace {
margin:0;
padding:0;
}

nejdřív je dobrý všechny objekty tzv. vynulovat ... a potom si s tím hrát ;-) .. zkus to ...

P.S.: UL se totiž standardně dost odsazuje samo od sebe, a v každém prohlížeči jinak ;-)
Bubák
Profil
standardně dost odsazuje samo od sebe, a v každém prohlížeči jinak
Standardní odsazení 40px je ve všech běžných prohlížečích, ale některé odsazují levým marginem, jiné levým paddingem.
Mila
Profil
Nox_lbc

Tak jsem to tam přidal, nevím teda ale jestli dobře, koukni FF i Opera se změnili,
tak jsem to vystředil, oba prohližeče už jsou úplně stejně, no a IE zůstalo jak bylo.
Jak to vidíš?

Díky tobě a také
Bubákovi
Bubák
Profil
Jak to vidíš?
Jestli můžu (taky mám oči), tak pořadí od nejširšího k nejužšímu:
1. Firefox 1.5.0.6
2. Opera 9.01
3. Opera 8.54
4. MSIE 6
Do Linuxu teď nechci bootovat, takže Konqueror se v "soutěži" neumístil.

Není to špatné, ale kvalitní práce to rozhodně není.
Mila
Profil
Bubák
Co mám teda s tím dělat???
Bubák
Profil
Zkus sjednotit box modely. Dej tohle na začátek do stylů:
* {
box-sizing: border-box;
-moz-box-sizing: border-box;
}
Bubák
Profil
Bubák
Do tvého zdrojáku jsem se díval jen letmo, odkazovaný kód má stejné jen jméno ID. Design jsem použil tvůj (podle oka), tak koukni, co jsem ztvořil, můžeš to zkopčit a upravit si to, nebo se jen kódem nechat inspirovat.
http://teststranek.kvalitne.cz/menu4/
Mila
Profil
Bubák

No teda, tak tomu říkám oběť, já to zaručeně vyměním, protože můj chaotický a prasečí kód nestojí za nic.
Už jsem si to uložil ne PC.
Moc děkuji.
Dal jsem na začátek to podle tvé předchozí rady a ono to funguje.Trochu jsem to změnil, co ty na to?

Ještě dvě prosby:
1/ Jak se tam vkládá hover, třeba ve znamení prstu.

2/ Jak ty stránky vidíš po stránce grafické a celkového vzhledu? (ne ten kód)
Bubák
Profil
Jak se tam vkládá hover, třeba ve znamení prstu
Nevím, co máš na mysli

Jak ty stránky vidíš po stránce grafické a celkového vzhledu?
Než začnu číst, tak so myslím, že jsem na kočičím webu. Po grafické stránce amatérský průměr, ale hezčí, než kdybych to dělal já :o)
Odstranil bych hodiny.
Více bych to napsal, kdybys sis dal stránku zhodnotit.

V kódu menu máš chyby, stejné ID můžeš použít jen jednou (třeba jedno menu, jedna aktivní položka v menu...) Místo několika stejných ID používej třídy (class)
Mila
Profil
Bubák

Je jasné že tam půjde ten tvůj kód menu, ale až bude čas. (psal jsem ,ten můj je prasečí)

Do kritiky to už dávat nebudu, protože tam to bylo už vícekráte a není to už vhodné, takže se můžeš klidně tady rozepsat (jestli teda máš chuť)

No a na první stránce mám ještě dole jiné styly úvodu, posuď (jinak ta kočka je tam proto, že máme doma kočku a to druhou v pořadí.

Přesně jako tato packa co běhá v menu, tak jsem to myslel, jak se to dělá?

Ukázka

Dík Mila
Bubák
Profil
Přesně jako tato packa co běhá v menu, tak jsem to myslel, jak se to dělá?
Mohl ses podívat do zdrojáku :o)
http://teststranek.kvalitne.cz/
http://teststranek.kvalitne.cz/menu-odrazkove-1/
www.jakpsatweb.cz/css/background.html
www.jakpsatweb.cz/css/background-color.html
www.jakpsatweb.cz/css/background-image.html
www.jakpsatweb.cz/css/background-position.html
www.jakpsatweb.cz/css/background-repeat.html

Dělá se to takto:
background: #123456 url(logo-bratrstva-kocici-pracky.gif) no-repeat 120px 50%;
Mila
Profil
Bubák

Vyzkouším, diky.

A co toto?

[Do kritiky to už dávat nebudu, protože tam to bylo už vícekráte a není to už vhodné, takže se můžeš klidně tady rozepsat (jestli teda máš chuť)

No a na první stránce mám ještě dole jiné styly úvodu, posuď (jinak ta kočka je tam proto, že máme doma kočku a to druhou v pořadí.


A co na to Linux, to za celou dobu ještě nevím?
Bubák
Profil
Jak by se zobrazila předešlá verze v Konqueroru (šířka), to nevím, a je to zbytečné zjišťovat. Pak jsi přidal do CSS "kouzelnou formulku", první část je pro Operu a KHTML (Linuxový prohlížeč Konqueror a Mackovský prohlížeč Safari), tak by to mohlo být v pořádku.
Pak jsi udělal další verzi menu širokou přes celý sloupec. Tu jsem v Linuxu viděl, Opera a Firefox a Konqueror to tobrazily shodně až na jednu výjimku. Konqueror ve tvém menu nechal podtržené odkazy.

Podíval jsem do se tvého kódu a deklaraci pro "text-decoration" máš v pořádku. Podtržením odkazů v Konqueroru bych se nezabýval, uvidíme, co to udělá, až tam dáš "moje" menu a provedeš další úpravy.
Mila
Profil
Tak jsem to menu dal takhle (ještě stále se starým zdrojákem)
a rozhodl se změnit hlavní hlavičku na lesní.

Takže soutěž je už vyrovnaná?
1. Firefox 1.5.0.6
2. Opera 9.01
3. Opera 8.54
4. MSIE 6
Do Linuxu teď nechci bootovat, takže Konqueror se v "soutěži" neumístil.


Jak to teď vidíš?
Bubák
Profil
Jak to teď vidíš?
Stejná šířka, stejné odsazení ve všech prohlížečích včetně Konqueroru.
Stránky, co se zobrazují v různých prohlížečích odlišdě, dělá i Malý Měkký, ale tam to bude záměr.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0