Autor Zpráva
Tom__K
Profil *
Zdravím.. už strašně dlouho nemůžu najít ke stažení kód, který by umožňoval vkládání tučného, podtrženého atd. textu do textarea. Ani by se tam nemusel vkládat přímo tučný text ap. Bohatě by mi stačilo, to co je na této disksi, s tím rozdílem, že pokud označím v textarea nějaký text a poté kliknu na tlačítko "B" pro tučný text, tak se mi ty tagy [b][/b] vloží okolo toho označeného textu a né na konec. Pokud by někdo měl nějaký tip jak to udělat, nebo rovnou napsaný kód, byl bych opravdu vděčný.

Sháním něco jako je zde (až dole):
http://www.spoluzaci.cz/index.py?auth=&disc_ID=2&act=discussion

Už tady o tom jedna diskuse byla, tam ale nic neni - krom jednoho odkazu, který už nefunguje..
Joker
Profil
To jsem taky řešil, ale komplikuje se to tím, že je potřeba to udělat jednou metodou pro IE a druhou metodou pro ostatní prohlížeče. Teda, Opera snad podporuje obě metody.

Myslím, že metoda "Firefox" používá textarea.selectionStart a textarea.selectionEnd. Takže novou hodnotu prostě složíte takhle: zkopírujete začátek až textarea.selectionStart, pak vložíte začáteční tag, pak textarea.selectionStart až textarea.selectionEnd, pak koncový tag a potom textarea.selectionEnd až konec.
Metoda "Internet Explorer" je trochu komplikovanější, používá se tam objekt textRange... já to kdysi zkopíroval z nějakého tutoriálu a přesně si to teď nevybavuju... zkuste Google
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0