Autor Zpráva
MilanJ
Profil
Mám následující zadání:

Uživatel na stránce vyplní email s vědomím, že se přihlašuje k odběru novinek ze serveru.
Protože ale server bude obsahovat novinky asi z 15 oblastí, chce zadavatel, aby si uživatel měl možnost přihlásit k odběru libovolného množství novinek.
Nevím, jestli je možné nahrát do emailu formulář ve tvaru HTML, kde jen zatrhne políčka s vybranými novinkami a ten se pak odešle na server, nebo jestli se to řeší úplně jinak.

Jaké je nejlepší a nejjednodušší řešení? Základem by mělo být to, že uživatel zadá emailovou adresu jen jednou a víc ho to obtěžovate nebude...
Karaya1
Profil *
Předpokládám, že registrovat k odběru newsletteru se nebude prostřednictvím e-mailu, ale nekde na webovém formuláři. Takže k políčku pro zadání e-mailu uživatele přibude pár checkboxů s kategoriemi, které si uživatel přeje zasílat. Potom se to předá PHP, který vše napráská do DB a po přidání novinky ji zase jiný skript pošle na všechny e-maily, které mají tu danou kategorii zaškrtnutou. Takhle bych to řešil já.
MilanJ
Profil
Já myslel spíš na řešení s emailovým formulářem, jestli tedy současná technologie něco takového dovoluje...něco jako HTML formulář v emailu, samozřejmě s tím, že by ve skutečnosti byl na webovým serveru, ale zákazníkovi by se jevilo jako že ho má přímo v emailu.
Nox_lbc
Profil
Email se samozřejmě v HTML poslat dá .. nicméně bych to nedělal ;-) ani nevím, jestli tam fungují formuláře ...
MilanJ
Profil
Myslel jsem něco jako IFRAME v emailovým klientovi, který by zobrazoval formulář jako by v emailu, ale přitom by byl na serveru.

Asi to nebude nejšťastnější řešení, vím, ale klient má pocit, že musí u uživatele vzbuzovat pocit, že ho do ničeho nenutí o že se může rozhodnout sám a kdykoliv co bude a co nebude odebírat.

Asi to udělám přímo na stránce...přihlášení k odběru novinek a vyplnění jednoduchého formuláře k volbě odběru konkrétních novinek.
tiso
Profil
Presne tak by si to mal spraviť...
Karaya1
Profil *
Musíš počítat s tím, že ne všichni e-mailoví klienti umí HTML a zobrazí to stejně - skoro bych řekl, že ladit HTML e-maily, aby se zobrazily všude stejně, je ještě "lepší" než normální WWW stránky. :o)

Prostě nejjednodušší to bude přes webový formulář...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0