Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Můžete mi napsat někdo ůplně nejjednodušší tabulku s width="33%" a height="33%" bgcolor="navy" diky
tony
Profil *
stahni si HomeSite, generuje HTML tagy napriklad aj podla tvojich parametrov
tony
Profil *
<table width="33%" a height="33%" bgcolor="navy">

<tr>
<td> text </td>
</tr>

</table>
Casero
Profil
tony
<table width="33%" a height="33%" bgcolor="navy">
bez toho a :-D
Reg
Profil
height="33%" je imho blbost...
Bubák
Profil
height="33%" je imho blbost...
Výrobci prohlížečů jsou jiného názoru, než W3C, pro to to funguje.

Pro jistotu jsem to testnul v IE, Firefoxu, Opeře. Za hodinu to můžu testnout i v Konqueroru, kde taky očekávám podporu tohoto atributu a jsem zvědavý, co na to "řekne" Links ;-)
Bubák
Profil
Najel jsem do linuxu, a výška tabulky v procentech funguje i v Konqueroru. Links (LInks -g) vzal jenom barvu a šířku, výšku ne ;-)
Joker
Profil
Jsem stejného názoru jako Reg.
Výška 33%... 33% z čeho??? Webová stránka se bere jako nekonečný pás určité šířky... a 33% z nekonečna je pořád nekonečno :o)))
venca163
Profil
Joker
zní to logicky, ale praxe je praxe=)
tiso
Profil
Joker
Mýliš sa... Prečo berieš inak výšku stránky a šírku stránky?
Bubák
Profil
Výška 33%... 33% z čeho??? Webová stránka se bere jako nekonečný pás určité šířky... a 33% z nekonečna je pořád nekonečno :o)))
Přece z výšky nadřazevého prvku, , což může být body, th, td, div...

<table height="33%"> tohle se validátoru nelíbí there is no attribute "HEIGHT"
<table style="height: 33%"> tohle je v pořádku ;-)
Joker
Profil
Bubák
Jasně, jenže jen pokud má prvek nastavenou pevnou výšku, což obvykle nemá. Obvykle se výška určuje podle obsahu, což by způsobilo zajímavý problém: výška tabulky závisí na výšce obsahu, přičemž výška obsahu závisí na výšce tabulky :-)
Anonymní
Profil *
<table width="33%" a height="33%" bgcolor="navy" style="border: 1px solid black;">

<tr>
<td> text </td>
</tr>

</table>

A jde toto v firefoxu kdyz tam je tenhle border? ja s ff mam problemy me se tam neukazuje diky
Joker
Profil
Anonymní
Firefox má nějaký problém s tímhle rámečkem? Nevšiml jsem si. Tady ho nemám, ale včera mi to chodilo OK.
Mimochodem, když už, tak alespoň:
<table style="width: 33%; height: 33%; background-color: navy; border: 1px solid black;">
Chamurappi
Profil
Reaguji na Rega:
height="33%" je imho blbost
Je to minimální výška, viz JPW.


Reaguji na Jokera:
Výška 33%... 33% z čeho??? [...] 33% z nekonečna je pořád nekonečno :o)))
A kdyby tam chtěl jen číslo bez procent, tedy výšku v pixelech? Pak by to blbost nebyla? Z hlediska validátoru by ke změně nedošlo.

Webová stránka se bere jako nekonečný pás určité šířky...
CSS 2 považuje canvas za nekonečný ve všech směrech. Každý prvek uvnitř canvasu však má konečné rozměry. Výšky jsou většinou závislé na obsahu, neřekne-li se jinak.

Obvykle se výška určuje podle obsahu, což by způsobilo zajímavý problém [...]
Proč ten podmiňovací způsob? Atributy width a height u tabulky vznikly současně. Značí minimální šířku a minimální výšku. Společně s nimi vznikli tytéž atributy i u buněk tabulky. Už před jedenácti lety. Není na nich vůbec nic divného, fungují dobře. Problémy si vymyslelo až W3C v HTML 3.2. Podívám-li se pak na doporučení HTML 4:
1) <table width> -- v pořádku, nezavržen
2) <table height> -- nepovolen
3) <td width> -- v pořádku, zavržen
4) <td height> -- v pořádku, zavržen
Joker
Profil
Chamurappi
Je to minimální výška
A od čeho je potom min-height?

(...) Z hlediska validátoru by ke změně nedošlo.
Validátor přeci takovéhle chyby neřeší. Z hlediska validátoru je v pořádku třeba i <table width="ahoj">.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
A od čeho je potom min-height?
Řeč byla o atributech v HTML. Ty se ve svých názvech ne vždy kryjí s CSS. Atribut min-height neexistuje. Atribut height ano a značí minimální výšku.
Chceš-li se bavit o CSS, měla by být dle doporučení vlastnost min-height u tabulek ignorována. Výška by se pak měla určovat s pomocí vlasnosti height. Ale to je vedlejší, nesouvisející.

Validátor přeci takovéhle chyby neřeší. Z hlediska validátoru je v pořádku třeba i <table width="ahoj">.
Ano, tak to má být. Kdyby byl typ atributu width nastaven v DTD na NUMBER, tak by tě validátor za ten pozdrav seřval.

Argumentoval jsi proti procentuální velikosti, že je nesmysl počítat procenta z nekonečna (což ti Bubák už objasnil). Táži se, zda je stejným nesmyslem výška daná v pixelech. Tedy jestli ti vadí spíše to, že height zadává procentuální, nebo to, že vůbec používá ten jako-neexistující atribut.
Joker
Profil
Řeč byla o atributech v HTML.
OK. Mám za to, že HTML atribut height má stejné chování, jako nastavení height v kaskádových stylech. To že mluvím o CSS je dané faktem, že pro nastavení vzhledu prvku používám jenom CSS, takže to dělám tak nějak automaticky.

Argumentoval jsi proti procentuální velikosti, že je nesmysl počítat procenta z nekonečna (což ti Bubák už objasnil). Táži se, zda je stejným nesmyslem výška daná v pixelech. Tedy jestli ti vadí spíše to, že height zadává procentuální, nebo to, že vůbec používá ten jako-neexistující atribut.
Problém vidím v té procentuální výšce. Například bych měl na stránce jenom tabulku s výškou 100%. Potom výška stránky by byla určená výškou tabulky, která je určená výškou stránky. Podle téhle deklarace by prohlížeč mohl vyrenderovat jakoukoliv výšku a měl by pravdu :)
Samozřejmě pokud by se ta výška brala jako minimální výška, jak říkáte Vy, ten problém by nebyl.

Jen poznamenám, že u šířky tenhle problém není, jak jsem psal, webová stránka je vlastně nekonečný pás dané šířky, takže:
šířka je buď zadaná absolutně, nebo šířka okna prohlížeče.
výška je buď zadaná absolutně, anebo podle výšky obsahu.

Proto mi to vrtá hlavou: Jak můžu odvozovat výšku prvku od hodnoty, která se odvozuje právě od té výšky prvku?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0