Autor Zpráva
Hafan
Profil *
Zdarec, potreboval bych sehnat nejaky levny HW server na provoz web serveru, jenze co jsem se dival tak ty ceny pod 7 tisic nejsou. Nevite o necem levnem? Dik
Suji
Profil
Zalezi, co presne na tom chces provozovat. Treba by ti stacila nejaka starsi repasovana PIII.
Hafan
Profil *
Mozna i jo, chtel bych to hlavne na testovani a zkouseni ruznych aplikaci a Linuxu.
Aesir
Profil
Hafan:
Na to vám stačí opravdu nějaké "jeté" PIII...na první hledání jsem našel třeba toto + trochu paměti navíc a je po starostech. :)
Suji
Profil
Jako velmi levne koupis PII, ale to uz mi prijde slabe. Idealni mi prijde PIII 600MHz a vyse. Da se, samozrejme starsi, poridit uz kolem 2000,-. Pocitej s rozsirenim pameti ze 128 aspon na 256MB a mozna par drobnosti. Ja osobne jsem mel PIII600,posleze upgradovany na 933 a byl jsem s nimi spokojeny.
thingwath
Profil
No, nechci vám brát iluze, já mám staré pentium II, provozuju na tom milión věcí a není s tím problém, load je trvale 0.00. Jde o zatížení... jak začnou chodit lidi, začne hořet. To je důležitý údaj, jak moc to bude používané, ne co všechno tam bude.
Suji
Profil
thingwath
Ja doporucoval PIII hlavne kvuli tomu testovani aplikaci a Linuxu. Jinak jako jednoduchy webserver by bohate stacila PII, ale pokud tam bude zkouset i dalsi veci, treba bude chtit pustit film, pracovat s grafikou, atd. , tak je PIII vhodne, tedy aspon podle me.

Nechci ho vychvalovat jen kvuli tomu, ze jsem ho az donedavna mel. PIII byl hodne povedenej procik, dukazem budiz, ze P4 prekonala nejvykonejsi PIII az kdyz se dostala na cca 2GHZ
Joker
Profil
Hafan
Jak píše Suji. ITčkáři na takové věci obvykle používají počítače sestavené z komponent, které jim zbydou doma po upgradech jejich hlavního počítače a v bazaru už to nechtějí :)
Taky jsem se dopracoval k tomu, že mám doma vpodstatě jeden počítač navíc (teda bez myši, klávesnice a monitoru) :)

Kupovat na tohle nový hardware mi připadá plýtvání penězi, nakonec Vám zjevně taky :-)
WanTo
Profil
Nemluvil náhodou o serveru? Odkdy se na serveru pouštějí filmy a pracuje s grafikou?
Suji
Profil
WanTo
Nechal jsem se unest :-). Ja mam doma server (PII) a pak jeste druhy comp (Athlon XP), a kdyz mi nekdo z rodiny obsadi comp, tak pak pracuju na serveru a obcas mi to prijde pomale. Proto jsem psal o koukani na film a tak, ale mas pravdu, ze to bylo trosku mimo tema.
Joker
Profil
WanTo
Přesně tak, třeba na Linuxovej webserver stačí i tohle:
http://www.picotux.com/
:o))) Mimochodem, chtěl bych vidět reakci na větu "Včera jsem uklízel a omylem jsem vysavačem vcucnul server" :)
WanTo
Profil
Joker
Kolik to stojí? To si musím pořídit :-)
Joker
Profil
WanTo
Viz ten web. Samotnej HW stojí asi 100EUR, ovšem komplet včetně software (nějak si neumím představit, jak si na tohle sám nainstalovat operační systém), zdroje, drátů a tak už stojí 239EUR. Blbý že pokud člověk koupí akorát jeden, docela se to prodraží na dopravě a poplatkách (27 EUR)
WanTo
Profil
Joker
No, tak to si radši koupím ten notebook za $140 :o)
thingwath
Profil
Suji
No já se na filmy moc nepodívám, protože u toho není monitor. Je to přeci server :-) Navíc to ani není na moc pěkném místě, kde bych u toho chtěl sedět.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0