Autor Zpráva
pavlos
Profil
čauec lidi mám problém chtěl bych blokovat proti kopírování obrázků z mých stránek mám udělanou fotogalerii a odkazama že zvětšený obrázky se mě otevřou v novém okně:

<a href ="../Image/Foto/Galerie/foto01.jpg" target="_blank"><IMG border=0 src=../Image/Foto/Galerie/Fotomal/fotomal01.jpg></a>

proti kopírování sem to zkoušel timto způsobem:

<script language=JavaScript>
<!--

var message="";
///////////////////////////////////
function clickIE() {if (document.all) {(message);return false;}}
function clickNS(e) {if
(document.layers||(document.getElementById&&!document.all)) {
if (e.which==2||e.which==3) {(message);return false;}}}
if (document.layers)
{document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);document.onmousedown=clickNS; }
else{document.onmouseup=clickNS;document.oncontextmenu=clickIE;}

document.oncontextmenu=new Function("return false")
// -->
</script>

a když otevřu zvětšený obrázek v novém okně tak jde bez porblému uložit,zkopírovat atd.Jak tomu zabránit aby to nešlo ani v tom novém okně kopírovat?????

Předem děkuji Pavel
Spikee
Profil
Myslím, že takéto ochrany robíš zbytočne.
venca163
Profil
pavlos
myslím, že nikdo nemá náladu to tady řešit 100x týdně

HLEDEJ V DISKUSI, je to tu popsaný nespočetkrát a seznáš, že to nelze
Mistr
Profil
pavlos
proti kopírování sem to zkoušel timto způsobem:

<script language=JavaScript>

Stačí vypnout JavaScript...
Joker
Profil
Co na tohle říct? Leda...

Achjo, a už je to tady zase.

NEJDE TO.
Stačí to doufám jednou
Suji
Profil
Koukam, ze jak neco zakazat je nejohranejsi tema k diskusi. Mozna by stalo za to, dat nekam nahoru, ze to proste a jednoduse nejde a lidi co se na to zase budou ptat zacit trestat fyzicky :-).
šufánek
Profil
a co takhle mít obrázky v databázi - tim pádem půjde jejich zobrazení blokovat přes phpko - ať už přes nějakou tu sušenku, nebo tabulku aktivních uživatelů webu. pokud chce nějaká ip načíst jenom obrázek, bez předchozí aktivity - jednoduše jí odpojím.

na druhou stranu myslim, že pro jakejkoliv (neplacenej :) web je lepší podobný kulišárny nedělat. Nadělá se tim víc škody než užitku - to že nejdou linkovat fotky mu publicitu nezvedne, navíc je tu vždycky riziko, že to za nějakých podmínek nebude fungovat - a ještě to třeba zkazí funkčnost stránek samotných.
tiso
Profil
šufánek
Si si istý že si odpovedal na to na čo sa pavlos pýtal?
šufánek
Profil
tiso: měl jsem za to že mu šlo o zobrazování vlastních obrázků na cizích webech...ono zřejmě jde o vykrádání obrázků vůbec. Že šlo o tak blbej dotaz mně nenapadlo. Nu, v tom případě mají všichni pravdu..jediný způsob jak ochránit svý fotky je nedávat je na web...a nebo radši ani do počítače :)
Joker
Profil
šufánek
To nepomůže.
Sice vyblokuje pokud si někdo načte přímo třeba nejakyweb.cz/img/obrazek.jpg jenže na tý stránce se obrázky stejně načtou. A ve chvíli kdy na svém počítači vidím tu stránku s obrázky už mám ty obrázky u sebe na disku (no, minimálně v paměti). A přímo na stránce si můžu kliknout na obrázek a dát "uložit jako" a hotovo.

To co popisujete je sice řešení, ale jiného problému :-)
Takovým způsobem se dá zabránit tomu, aby lidi z cizích webů linkovali Vaše obrázky (což může být někdy nepříjemné... pokud si někdo dá několik obrázků od Vás velikosti celkem třeba 1MB na stránku s návštěvností 1000 za den, hned má Váš server za den o gigabajt větší přenos. Zamrzí, pokud platíte konektivitu podle přenesených dat)
Nicméně na tohle ani nepotřebujete databázi.
Elegantnější řešení IMHO je pomocí .htaccess a mod_rewrite všechny požadavky na obrázky jdoucí z cizích refererů přesměrovat na speciální stránku, která zobrazí obrázek v designu Vašeho webu.
adamico
Profil
no ja by som nepovedal že to nejde, lebo napríklad, ked som začínal, moja stránka bola na wbs.cz a tam sa to dá zakázať, a fakt to kopírovať nejde, skus si to od nich zohnať..........
Joker
Profil
adamico
A to já bych klidně řekl, že to nejde :) Ukažte mi skript, já Vám ukážu jak ho obejít ;)
adamico
Profil
no scripty sú veľmi naúčinná forma, ak ide o blokovanie obrázkov, dá sa to obísť, ale nemám ani predstavy čo musí byť na tých stránkach ked sa to nesmie stiahnúť, keby to boli nejaké umelecké diela tak pochopím ale obyčajné obrázky ?.....................
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0