Autor Zpráva
pippo
Profil *
Ahoj lidi, chci se jen zeptat, možná už to někdo řešil, mám stránky www.magicboys.wz.cz naformátovaný na šířku monitoru 14 palců rozlišení 1024x768. Na větším monitoru samozřejmě vznikne na pravo mezera, jelikož tam je proužek s textem, tak to vypadá dost blbě, když ten text nejede od kraje /jinak bych to vycentroval a byl by klid :)/. Nedá se nějak omezit šířka okna při otevření, myslím dát body {max-width: } třeba, nebo něco podobnýho , nebo se okna v prohlížeči prostě automaticky otvíraj ve velikosti předchozího, html na to nemá vliv a pomůže jedině nějaká funkce javascriptu?
Joker
Profil
Máte zajímavou metodu :-)
Nicméně pokud Vaše stránka vypadá v jiném rozlišení než 1024x768 ošklivě, je potřeba změnit stránku, nikoliv vnutit návštěvníkům rozlišení 1024x768 ;-)

Můžete nastavit pružné šířky některých prvků. Jestli něco má být přes celou šířku (jako třeba ten oranžový pruh), nedávejte tomu šírku 1004px, ale 100%. Můžete použít plovoucí prvky. A tak podobně.

A ještě pár poznámek, co vylepšit na webu:
- Hlavní menu je závislé na Javascriptu, s vypnutým JS položky nefungují. Přitom ta závislost je celkem zbytečná
- poslední dvě položky při rozbalení podmenu Statistiky se mi v Opeře zobrazují částečně schované pod tabulkou "7G. liga"
- DOCTYPE máte striktní XHTML 1.1 ...si fandíte :) Ne, nic, jen mě pobavilo použití tohohle typu dokumentu, notabene když ta stránka není validní XHTML. Takže byste se možná mohl uskrovnit na XHTML 1.0 transitional ;-)
- Na několika místech máte prvek, ve ktetém je jiný prvek a nic jiného... možná to používáte na obejití nějaké chyby v IE, pak jo, ale jinak mi to přijde zbytečné... <div><div>(text)</div></div><br> se celé dá nahradit jedním prvkem <div>.
pippo
Profil *
o tech chybach vim, je to cely ruzne poslepovany jak sel cas, zraly na kompletni predelani, ale nak sem linej :(

sirku 100% sem mel, problem je, ze kdyz se otevre okno mensi nez max, tak se sice nastavi sirka na 100% okna, nicmene asi nikomu se nechce rolovat zleva doprava, takze logicky si to okno kazdej zvetsi na plnou velikost a ejhle, sirka zustava stejna a opet vpravo mezera - tentokrat ovsem zbytecne.

jo a k tomu Strictu, to sem prave delal kvuliva tomu, ze u Transitional nelze u MSIE nastavit sirku body, coz sem zkousel v souvislosti s puvodni otazkou. Jinak puvodne to bylo cely v HTML a dokonce bez Doctypu :). Nefandim si vubec, predelal sem to na xhtml, protoze souhlasim s nazorem, ze cloveku nic neudela psat uvozovky a ukoncovat tagy a muze se to hodit. Ale validni neni, to mate pravdu, protoze se mi nechce travi hodiny prepisovanim celyho kodu, udelal sem jen to nezbytne, hlavne, ze to funguje, ne :)

Nicmene reseni asi neexistuje, jedine to centrovani, ale v zasade je jedno, jestli na vetsim monitoru mate jednu velkou mezeru vpravo, nebo dve mensi. Ono vubec na tech vetsich monitorech vetsina stranek vypada skoro prazdna, ale s tim se proste asi neda nic delat.

Webu zdar!!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0