Autor Zpráva
miloso
Profil
Zdravím diskuzi,

předem se omlouvám za titulek, opravdu mě nenapadlo, jak popsat následující problém:

pro přítelkyni jsem zbastlil v Photoshopu tento návrh webu - http://temp.milanvit.net/verci-web-navrh.png (beze smíchu prosím, je to muj první pokus v Photoshopu :-)), a celý (nýní už předešlý) den jsem se snažil přijít na to, jak onen grafický návrh předělat na plnohodnotnou xhtml stránku. Hned prvním problémem je totiž logo, respektive hlavička - postupně mě napadly tři možnosti a s tím tři grafické formáty, do kterých logo uložit:

1, jpeg - čili bez průhlednosti, psí tlapa bude v logu napevno. Což má jeden háček, nevím velikost okna prohlížece u uživatele a je tak docela hezká šance, že tlapa na pozadí bude kolidovat s hlavičkou, nebo-li, půlka tlapy bude vidět a druhá půlka zmizí pod logem - nevypadá to zrovna dvakrát hezky.
2, gif a s ním průhlednost - onu světle zelenou barvu jsem nastavil jako průhlednou, nicméně výsledek byl katastrofální, zmizely stíny, text se dal přečíst jen obtížně, vůbec se na to nedalo koukat.
3, png a průhlednost přes alfa kanal - parádní výsledek, na webu to vypadalo přesně jako v návrhu, jakákoliv velikost okna nebyl problém, psí tlapy prostě proplouvaly pod hlavičkou. Jenže - celý obrázek tvořící hlavičku najednou zabírá 206kB + jěště pár kB JavaScriptový hack pro IE - takže sice krásné, ale nepoužitelné. Optimalizace nic nezmohly.

Zkoušel jsem už sehnat pomoc od přátel, kteří se v oblasti webdesignu orientují lépe, také jsme na nic nepřišli. Možná na to jdeme úplně špatně, možná nějakou maličkost přehlížím a potřebuju nakopnout, možná je celý ten návrh špatný a neproveditelný. Co myslíte Vy? Díky moc předem
Suji
Profil
Jak sam pises, tak nejvetsim problemem je velikost grafiky, PNG je moc velky, takze bych to zkusil rozrezat na casti a ty pak ulozit nektere jako PNG, abys mohl vyuzit pruhlednost a zbytek jako JPG, aby se zmensila velikost grafiky pro stahovani.
EDIT: Mel bys vystacit s jednim JPG - v nem vetsi cast fotek az po okraj ramecku a ctyri PNG kde bude zbytek
miloso
Profil
Vidite, kombinace vice formatu me proste vubec nenapadla - ja to rikal, staci nakopnout :-) Dekuji mockrat, zkusim tohle reseni, snad to zvladnu :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0