Autor Zpráva
Inpocasi
Profil
Jaká velikost písma je pro web optimální?
Kokša
Profil *
12 px... ?
venca163
Profil
Inpocasi
řekl bych, že to je dost individuální, záleží na celkovém vzhledu stránky...
každopádně by měla být možnost ho zvětšit => zadávat v procentech (apod.) a né v px (apod.)
nightfish
Profil
tak aby se dalo přečíst a aby se dalo bez problémů zvětšit
Inpocasi
Profil
A zvětšit se snad dá, i když je v pixelech

A kolik konkrétně %
venca163
Profil
Inpocasi
http://www.jakpsatweb.cz/css/font-size.html
venca163
Profil
A zvětšit se snad dá, i když je v pixelech
jen ve FF, v IE ne, a IE stále používá okolo 60-70% lidí
Inpocasi
Profil
venca163
Aha, já zapomněl zase ten krám EXPLORER :-)
venca163
Profil
Inpocasi
někdy je to na škodu, já bych uvítal, kdyby to zvětšování ve FF šlo u některých prvků zakázat...

mám na mysli například, že mám na stránce nadpis - h1 - který je sám o sobě DOST veliký...
a lepší by bylo, kdyby už se zvětšoval pouze ten ostatní text a nadpis mohl zůstat...
<h1 style="zvětšovat: zakázáno; font-size: 20px;">Markantní úbytek mechanických krtků</h1>
<p>normální text, který lze bezproblému zvětšit</p>
tiso
Profil
Inpocasi
Veľkosť písma je jedna vec, čitateľnosť rôznych druhov písma druhá, univerzálna odpoveď neexistuje... Začal by som na 0.8em pre dobre čitateľné písma...
venca163
Neviem ako zväčšuje písmo FF, ale:
Opera zväčšuje systémom lupa, čo je najlepší spôsob ako nerozhodiť layout stránky
IE zväčšuje len písmo zadané relatívnymi jednotkami (px neberie ako relatívnu jednotku, hoci podľa niektorých je pxrelatívna jednotka - závislá na veľkosti obrazovkového bodu), takže je vhodné v relatívnych jednotkách zadávať minimálne text v hlavnej obsahovej časti stránky a dbať na dostatočnú veľkosť písma v menu.
Inpocasi
Profil
Co je lepší:
Arial 0,8em (80%) nebo Arial 0,85em (85%)
venca163
Profil
Inpocasi
co se ti víc líbí...

tiso
jistě, layout to nerozhodí, ale nevím, příjde mi to takový brutální=) (u tý opery)
podle mě to dělá nejlíp FF, kde se zvětšuje i text v pixelech, ale chtělo by to aby to šlo např. u nadpisů a menu zakázat...
můj názor
Kokša
Profil *
V Firefoxu se písmo zvětšuje Ctrl + +.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0