« 1 2 »
Autor Zpráva
adamico
Profil
Mam otázočku, o koľko korún, sa zvýši cena za elektrinu, ak budem mat server, ktorý by šiel stále ? Stále by bol zapnutý, kolko cca .?????
Casero
Profil
adamico
no obvykle je server puštěnej non-stop...a zaleží na aktualní ceně elektřiny, a kolimk ti ten pC žere
adamico
Profil
ale približne ako sa pohybuje cena ? 1000 sk mesačne približne ?!
adamico
Profil
povedzme že žere ako každý server, alebo takto ako zistím kolko žerie ?
nightfish
Profil
kup si wattmetr a změř...
a nebo si ho můžeš půjčit...u nás půjčují jednotlivé regionální distribuční společnosti tuším (JMP, ...)
adamico
Profil
a si ho mam kupit v sexshope ??
adamico
Profil
TAK INAC SA SPYTAM, VEDEL BY MI NIEKTO POVEDAT O KOLKO SA MU ZVYSIL UCET ZA ELEKTRINU KED ZAPOJIL SERVER ??????????
djlj
Profil
a si ho mam kupit v sexshope ??
Co to plácáš? V normálním obchodě.

Tady by to měli mít:

http://www.ges.cz/
http://www.gme.cz/
nightfish
Profil
adamico
a si ho mam kupit v sexshope ??
jestli ti ho tam prodají, tak klidně...

a vypni ten Caps lock, nikdo na tvoje křičení není zvědavej
djlj
Profil
adamico
Asi máš rozbitou klávesnici, píše ti velkými písmeny.
nightfish
Profil
jinak pokud nenapíšeš, co je to za HW, tak se změna množství spotřebované elektřiny NEDÁ ani odhadnou...
stejně tak když ti řeknu, že se můj účet zvedl (například) o 500 Kč, tak z toho nic nepochopíš, protože nevíš, co mám za hardware
adamico
Profil
ja nekričim
adamico
Profil
a slovenske neni ?!
Bubák
Profil
Pokud nemáš velké nároky, můžeš server zprovoznit ze starého notebooku a spotřeba bude mnohem nižší, než u běžného PC bez monitoru.
tiso
Profil
adamico ja nekričim
Písanie veľkými písmenami sa považuje za kričanie

Čo sa týka tej ceny tak:
cena = spotreba (kWh) * cenaza1kWh (Sk)
spotreba = výkon (kW) * čas (h)

Nič Ti nebráni si to vypočítať...
adamico
Profil
no to je smola že sa to nedpzviem, a povedia mi to v predajni ?! alebo nie ?!
adamico
Profil
Čo sa týka tej ceny tak:
cena = spotreba (kWh) * cenaza1kWh (Sk)
spotreba = výkon (kW) * čas (h)

a super diky
Bubák
Profil
Velmi přibližně:
výkon (kW) = Výkon PC zdroje (kW) * 0,75
Další viz tiso
Joker
Profil
Mam otázočku, o koľko korún, sa zvýši cena za elektrinu, ak budem mat server, ktorý by šiel stále?
To je strašně různé- podle spotřeby a ceny elektřiny. V SR bude asi jiná cena elektřiny než v ČR a spotřeba navíc strašně závisí na použitém počítači.
Pokud budete mít server třeba jako barebone počítač s většinou komponent integrovaných na desce, procesorem Geode a 2,5" harddiskem, dostanete se s příkonem na několik desítek wattů.
Pokud tam budete mít dva žravější procesory, diskové pole, výkonnou grafickou kartu a často puštěný monitor, můžete se dostat klidně přes 500W.
Podobně náklady na energii budou v závislosti na tom od desítek Kč měsíčně po tisíce Kč měsíčně.

Pro zajímavost, jeden známý to kdysi měřil a říkal, že stále ho zapnuté PC vyjde na elektřině asi tak na 1000Kč měsíčně. Byl to nějaký Athlon XP s grafikou tuším GeForce4 Ti, další parametry nevím.
Joker
Profil
Velmi přibližně:
výkon (kW) = Výkon PC zdroje (kW) * 0,75
Další viz tiso

No, to zrovna ne. Pravda je toto: Výkon zdroje = příkon zdroje * 0,75 (jinak řečeno účinnost zdroje bývá obvykle kolem 0,75)

Nicméně ten příkon uvedený na štítku zdroje není skutečný příkon počítače, ale maximální doporučená hodnota, kterou ten zdroj zvládne.
Takže můžete mít v počítači třeba 400W zdroj a přitom ve skutečnosti mít příkon třeba jen 250W.
Krom toho, kvalitní značkové zdroje zvládnou i vyšší příkon, než udává štítek, takže skutečný příkon může být vyšší, než co se píše na štítku.
adamico
Profil
aha, a otázka na slovákov, bratislavu, nevie niketo kolko stoji 1kW ?
adamico
Profil
:W
adamico
Profil
alebo takto, ked je spotreba 3560 kW ročne- čo robí vyše 14.000, môže sa to vyšplhať až na 4 až 5000 kW ročne ????????
Bubák
Profil
Joker
Proto jsem napsal Velmi přibližně

Takže můžete mít v počítači třeba 400W zdroj a přitom ve skutečnosti mít příkon třeba jen 250W.
400*0,75=300 (W) - tobě "vyšlo" o 17% méně. Taky záleží na tom, jestli chceš odhadnout střed, minimum, maximum, nebo medián. Já se snažil o medián.
adamico
Profil
Taky záleží na tom, jestli chceš odhadnout střed, minimum, maximum, nebo medián. Já se snažil o medián. aký je rozdiel medzi stredom a medián ?!
nightfish
Profil
adamico
využij služeb slovenské energetiky
http://www.sse.sk/portal/page?_pageid=74,9249&_dad=portal&_schema=PORT AL
tam si přečti, případně vyhledej kde ti půjčí měřič

a ze změřené spotřeby vypočti průměrnou roční spotřebu
roční spotřeba = 365*24*naměřená spotřeba
tím dostaneš zhruba počet spotřebovaných kWh za rok
a to pak stačí vynásobit cenou - záleží na tom, jaký konkrétní tarif máte - našel jsem ceny zhruba od 2 do 5 Sk/kWh...
Bubák
Profil
adamico
http://cs.wikipedia.org/wiki/Medián
střed - měl jsem na mysli hodnotu mezi minimem a maximem, nevím, jak se správně jmenuje.
thingwath
Profil
adamico
Tak 3650 kW na celoročně spuštěný počítač je asi jako pár litrů benzínu na mezikontentální let :-)
Joker
Profil
našel jsem ceny zhruba od 2 do 5 Sk/kWh...

adamico:
Tady vidíte, proč nikdo nechce říct nějaké částky.
V závislosti na tarifu za elektřinu a parametrech počítače můžete za 30 dní provozu počítače dostat částku řekněme od nějakých 70Sk za měsíc do zhruba 2200Sk za měsíc. Což je docela slušný rozdíl.
Joker
Profil
thingwath
Tak 3650 kW na celoročně spuštěný počítač je asi jako pár litrů benzínu na mezikontentální let :-)
Proč? Ta hodnota odpovídá celoročnímu provozu počítače o příkonu 400W, většína obvyklých domácích počítačů dá myslím podstatně míň. Tipnul bych, že obvyklá hodnota bude tak "dvěstě něco"
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0