« 1 2
Autor Zpráva
thingwath
Profil
Joker
Já bych to odhadoval tak na 500-1000 kWh. 3650 kW vidím tak na den.

(Já vím, blbě rejpu, ale když chcete počítat tyhle věci, musíte si to uvědomit, jinak to spočtete nejspíš blbě)
adamico
Profil
Tipnul bych, že obvyklá hodnota bude tak "dvěstě něco"
jako že ty myslíš že len cca 250 kW ????!!! nejako málo ne ?
adamico
Profil
Já bych to odhadoval tak na 500-1000 kWh. 3650 kW vidím tak na den.

(Já vím, blbě rejpu, ale když chcete počítat tyhle věci, musíte si to uvědomit, jinak to spočtete nejspíš blbě)

čiže moj celoročný účet za elekriku, by vystačil počítači na jeden deň ?!
thingwath
Profil
Jinak 200W příkonu mi přijde zase moc, možná na nějaký pažravý kus šrot a server, ale na normální počítač (bez monitoru) se mi to zdá sakra moc.
thingwath
Profil
adamico
Kolikrát musím to h zvýraznit?
adamico
Profil
iba raz ale bud ty nechápeš mna alebo ja teba (co je pravdepodobnejsie) ale ja som hovoril o 3650kW na rok, nechápem ta asi trocha dosť
adamico
Profil
Jinak 200W příkonu mi přijde zase moc, možná na nějaký pažravý kus šrot a server, ale na normální počítač (bez monitoru) se mi to zdá sakra moc.


Hovoríme o non-stop zapnutom servri
thingwath
Profil
adamico
Chci ti říct, že s 3650 kW si tak možná uvaříš kafe. (no, to jsem samozřejmě velmi silně přehnal, těch kafí bude víc, ale rozhodně to není tvoje celoroční spotřeba elektrické energie - lepší odhad, při příkonu kávovaru 1kW (zcela realistické číslo), budeme-li kafe dělat minutu (to je snad taky realistické) tak to je šedesát kafí)
adamico
Profil
Chci ti říct, že s 3650 kW si tak možná uvaříš kafe.
tak to potom chápem, ale povedz mi že prečo potom máme 3650 kW učet za celý rok ?! idem ešte raz kuknuť ten učet
adamico
Profil
tak ok, sekol som sa troch je to 3650kWh, ok pardon, moja chyba, som pako :(
thingwath
Profil
No a s tím se musí počítat. Takže jestli chceš slyšet nějaká konkrétní čísla, chceme slyšet odhad průměrného příkonu nebo spotřeby... Rozsah 25-500W kolik to může být mi přijde VELMI široký.
adamico
Profil
čiže posledná otázka pred smrťou, server "zožerie" veľmi približne ročne koľko kWh ????? aby som bol v obraze ?
Joker
Profil
thingwath
No, to záleží na tom. Když takový procesor P4-Prescott má asi 130W jenom sám o sobě a výkonná grafika se taky ke stovce dostane.
Jasně, že to nejsou zrovna vhodné věci do serveru, ale pokud to někdo staví třeba z věcí, co vyházel ze svého starého PC...
adamico
Profil
aha to som neskoro napisal tu predchádzajucu otazku
thingwath
Profil
VELMI přibližně to bude řád stovek až jednotek tisíců kWh. A přesněji to určit nedokážeme.

joker
To by tam rozumný člověk snad nedal. Prescott je totální zrůdnost (a o mnohých modelech grafických karet se nelze rozpakovat říct to samé), normální počítač by v klidu neměl žrát víc jak sto wattů. Možná sto padesát, aby byla nějaká rezerva.

U serveru je to něco jiného, u odpovídajících modelů se dá pochopit třeba půl kilowattu. Ale pochybuju, že se bavíme o skutečném serverovém železe, spíš právě o vyřazeném desktopu.
adamico
Profil
Rozsah 25-500W kolik to může být mi přijde VELMI široký.,
rad by som počul tie najvyššie možné čísla ku ktorým by som sa mohol dostať s databázovým serverom, poprípade s www / internetovým serverom.
adamico
Profil
jaj tak, zas som neskoro napisal
thingwath
Profil
adamico
Podstatné je železo. A jak bude vytížené.
Joker
Profil
adamico
Už jsem Vám to zhruba psal na minulé stránce.
V závislosti na parametrech toho počítače očekávejte číslo za 30 dní (jelikož měsíce se tak nějak liší) neustálého provozu číslo někde mezi 20kWh a 400kWh.
adamico
Profil
thingwath
VELMI přibližně to bude řád stovek až jednotek tisíců kWh. A přesněji to určit nedokážeme.

hovoríš o mesiacoch alebo rokoch ?!
thingwath
Profil
adamico
Ptal ses na rok.
Bubák
Profil
W a Wh, včetně násobků (k, M, T) si běžně pletou na jedné známé české komerční TV stanici, já jsem původně energetik, jak tuhle chybu slyším od "profesionálů", tak po mě lezou slimáci.

adamico
Na servru máš energeticky náročný procesor a disk(y). Něco jestě vezmou větráky a ostatní je zanedbatelné. Můžeš podtaktovat procesor, zpravidla nepotřebuješ velký výpočetní výkon.
adamico
Profil
thingwath
ved ok len sa ujistujem
Joker
Profil
Jo, ještě pravda záleží na vytížení toho PC, pokud přes noc nebude dělat vůbec nic a přes den bude procesor vytížený v průměru tak na 0,5% a občas zachroustá harddisk, bude ta spotřeba taky vypadat docela jinak.

Ale hlavně, počítačů máte spoustu druhů, tak alespoň řekněte, jaký HW byste zhruba chtěl použít...
Specializovaný nízkospotřebový HW (třeba zmíněný procesor Geode) - notebook - desktop - výkonný serverový HW
adamico
Profil
to je jedno, už som si spravil približný obraz o cene, dakujem Vám všetkým za pomoc, veľmi mi to pomohlo, fakt dobrý ludia ste..............
Joker
Profil
A to ani nemluvím o tom, že jako webserver můžete použít třeba i takový Picotux, který by Vám za ten měsíc natočil asi tak 0,6kWh ;-)
Anonymní
Profil *
no kukal som o tom picotuxe, je fakt fasa, lenže aký má výkon :-D. Ten by sa kludne mohol ukladat do rackov..........
adamico
Profil
Ináč, v zdroji mám napísané že max 185 W, a to mam 2x 256MB ram a jeden HDD, takže neviem ludia ako...Znova zabrdam do strarej témy =)
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0