Autor Zpráva
krteczek
Profil
Dobrý den, pomocí php generuji z databáze ceník zboží do xls, protože používám OO tak nejsem schopný zjistit jak se to chová pod windows a různými verzemi excelu.
Jde mi o diakritiku, a zobrazení tabulky, a pokud možno i starší verze excelu, budu vděčný za připomínky, tipy, rady, ale bude mi i stačit jen verze excelu a chování diakritiky
krteczek

Oprava: zapoměl jsem na link: Cibuľový porcelán: cenník.xls
Casero
Profil
krteczek
a co teda chceš??...a by sme to vyzkoušeli, nebbo jestli jo tak sme hod odkaz..jinak nevím co žádáš
djlj
Profil
Taky jsem to nějak nepochopil...

ale bude mi i stačit jen verze excelu a chování diakritiky
Tak sem napiš odkaz na ten generovanej soubor ;)
krteczek
Profil
Oprava: zapoměl jsem na link: Cibuľový pocelán: cennik.xls
krteczek
krteczek
Profil
Jé vy jste rychli:-)
ah01
Profil
Můžeš zkusit MS Prohlížeč Excel Viewer 2003

Jinak v 2003 a 2007 (Beta 2) se zdá v pořádku.
Bubák
Profil
OpenOffice.org Calc 2.0.3 (Linux)
Diakritika v pořádku, písmo Times New Roman.
Sloupce skoro stejně široké, šířka 2,27 cm ± 0, 03cm
krteczek
Profil
Díky vypadá to, že je to OK :-)
krteczek
Bubák
Profil
OpenOffice.org Writer/Web 2.0.3 (Windows) - Nedokáži tabulku otevřít v OpenOffice.org Calc

Diakritika selhala - Náš kód
Vyžaduje takto napsaný charset (taky se divím), bez BOM, jinak na začátku zobrazí "smetí":
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">
krteczek
Profil
Bubák:díky, já to tam sice měl, ale při úpravách generovacího scriptu, se mi tam přicmrndla uvozovka za to html... (zkoušel jsem různé verze content-type a jen jsem je mezi sebou /* */) a nevšiml jsem si toho... Díky za upozornění.
na to že tam je třeba uvézt kodování přímo v dokumentu jsem přišel právě při pokusech, nejprve jsem se snažil převézt kodování pomocí iconv, pak mne napadlo tam dat hlavičku, a poslat to jako text/html
Sem si říkal že v ms nemůžou být tak blbí aby to nešlo... ted jde jen o to, které verze office a excelu samotného podporuji utf-8
asi na to téma udělám článeček (sice na intervalu něco takového je, ale moc zjednodušeně)
krteczek

PS: Prosím tedy všechny opět o zkoušky ve všech možných __excelech__ a výsledky prosím pište sem, děkuji
Bubák
Profil
Načtu to do OpenOffice Windows i Linux, diakritika v pořádku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0