Autor Zpráva
hampy
Ahoj lidi, prosím, neví někdo, jak způsobit, aby určitá část textu blikala?

text-decoration: blink funguje, ale ne ve všech prohlížečích. Nemáte někdo java script nebo něco takového - osvědčeného? Předem děkuji
Casero
hampy
třeba animovyný gif
Šejn
hampy
To už se nepoužívá, stejně jako např. jezdící text. Když už něco bliká, je to ten GIF ja píše Casero. Většinou aby upozornil na nějakou novinku na webu. K čemu ti to bude dobré? Nedá se bez toho obejít?
nicmund
Dá se použít i <blink>blikající text</blink>
Nox_lbc
S blikajícím textem se vrať o deset let zpátky, dnes (ani zítra) se nepoužívá ... pokud musíš používat blikající text, abys někoho upoutal, máš špatně navrženej web ... BTW: Blikající obrázky (texty) o frekvenci min. 1Hz může vyvolat u epileptiků záchvat!

Dá se použít i <blink>blikající text</blink>
Z bláta do louže ... házení perel sviním, prašť jako uhoď apod.
hampy
Já jsem si to nevymyslel, taky se mi to nelíbí, ale dělám web jednomu známému a on to tam prostě chce. Nevíte někdo o programu, ve kterém bych dokázal jednoduše vytvořit animovaný gif? Jinak díky za Vaše reakce.

Hampy
DJ Miky
hampy
Pokud je ten tvůj známý rozumný, zkus mu vysvětlit, že se to tam nehodí... Já už se s tím taky setkal, někdo chtěl, abych mu na web udělal blikající a jezdící obrázek "NEW" u novinek... Nakonec jsem ho přemluvil :-).

Jinak ty programy na animace: http://www.slunecnice.cz/Win/Grafika-a-webdesign/Animace/ a vyber si :-)
Joker
hampy
Animovaný GIF umí pokročilejší grafické editory, třeba GIMP. Nevím jak Photoshop, ten myslím instaluje ještě druhý program, Image... ImageNěco :) a ten to myslím umí (btw. s PS jsem zas tolik nedělal, ale nepochopil jsem, proč je vlastně rozdělený na dva programy, které se z větší části funkčně překrývají)
A pak je ještě taková jednoduchá utilitka od Microsoftu jménem GIFAnimator
Casero
Joker
jj ...je to Imageready...a je to spojno s PS
Joker
Casero
Jo, ImageReady. Jsem nějak nepochopil smysl toho, proč jsou IR a PS samostatné programy.
Každopádně v tom to myslím jde.

V GIMPu se to dělá tak, že se každé políčko animace udělá do nové vrstvy a pak se to uloží do GIF a GIMP se sám zeptá, jestli má sloučit vrstvy anebo z nich vytvořit animaci.
V Photoshopu to možná jde taky tak nějak.
M@ro
Profil *
hele.. nejlip blikajici a neblikajici texty jso na http://www.flamingtext.com/ !! velice verky vyber "gifu" a ne jenom
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0