Autor Zpráva
drsnak
Profil
Mel bych udelat nasledujici menu: pozadi cele stranky je obrazek, ktery musi byt skrz menu videt. Menu je horizontalni, jen cerne pismo. Po najeti mysi na polozku dojde k automatickemu zobrazeni polozek menu (sloupecek pod hlavni polozkou) - opet jen cerne pismo, bohuzel by mel byt pouzit graficky prvek ve stylu svisle cary pred vsema polozkama (navic zakoncena krouzkem a vodorovnou carkou pred kazdou polozkou).
Tedy rozbalena jedna polozka by mela vypadat nejak takto:

nadpis
o
|
- prvni odkaz
|
- druhy odkaz
|
- treti odkaz
|

Co pouzit pro tvorbu takoveho menu? Zatim se stale chci vyhnout Flashi... Prosel jsem mnoho ukazek pro JS a CSS, ale vzdy bylo vyzadovano pouzit nejakou barvu jako pozadi polozek, coz ja nemohu...

Diky vsem.
Casero
Profil
bylo vyzadovano pouzit nejakou barvu jako pozadi polozek
neví proč, a bez toho ti to jako nefakčilo jo??..to je blbost
esemeska
Profil
bylo vyzadovano pouzit nejakou barvu jako pozadi polozek
neví proč, a bez toho ti to jako nefakčilo jo??..to je blbost

taky bych rekl, zkus sem dat nejakej odkaz, kde tam musis dat barvu pozadi
drsnak
Profil
Nejdrive jsem padl na mm_menu.js. Zde je polozka menuItemBgColor, menuHiliteBgColor atd. co tam dat, kdyz chci pruhlednost?
Dale jsem hledal neco jednoduzsiho, co by mi poslouzilo pro muj ucel, vsechna "tvoritka" vyzadovala zadat barvu pozadi polozek.
Dale CSS - zde si dovedu predstavit neuvest barvu - jak ale jednoduse pripojit ten graficky prvek?
Jde mi o to, jakou cestou se vydat, aby to nebylo zbytecne slozite a mohl jsem to vubec nakonec udelat?
Joker
Profil
Zde je polozka menuItemBgColor, menuHiliteBgColor atd. co tam dat, kdyz chci pruhlednost?
transparent
drsnak
Profil
super - diky, transparent funguje. Co ted s tou grafickou svislou carou? Neni nejjednoduzsi to zkusit s CSS - nejak ji tam "napozicovat"?
YoSarin
Profil
drsnak
buď border-left: 1px solid #000000; ale předpokládám, že to tvým požadavkůn ne plně postačuje - tak už jen:
margin-left 10px; (třeba)
background: url('obrazek_s_tou_carkou_a_odrazkou_10px_siroky.gif') left center;
a to by snad mělo stačit :-)
Yo'Sarin
drsnak
Profil
YoSarin: díky. To mám zakomponovat do mm_menu.js (sorry za takovou otázku...)?
quinux
Profil
drsnak
Hlavně si to dobře rozmysli. Pokud bude pod rozbaleným průhledným menu nějaký text, začne se do toho menu míchat a mnohonásobně se zhorší jeho čitelnost.
drsnak
Profil
Zasláno: 13.9.2006 22:12:45
Citovat


drsnak
buď border-left: 1px solid #000000; ale předpokládám, že to tvým požadavkůn ne plně postačuje - tak už jen:
margin-left 10px; (třeba)
background: url('obrazek_s_tou_carkou_a_odrazkou_10px_siroky.gif') left center;
a to by snad mělo stačit :-)
Yo'Sarin


Tak ten margin mi nefunguje, background se opakuje pres cele menu. Reseni mam zatim jako pruhledny gif pres celou sirku menu se svislou carkou na zacatku a odsazeni textu (podporuje skript).
drsnak
Profil
Funkci volam nasledovne:

<a href="default.htm" onClick="return clickreturnvalue()" onMouseover="dropdownmenu(this, event, menu2, '150px')" onMouseout="delayhidemenu()">Web Design</a>

menu se pekne zobrazuje pod odkazem. Ted bych potreboval vymenit (vlozit?) obrazek pod ten odkaz zaroven se zobrazenim menu (graficky to bude krouzek, ke kteremu se pripojuje svisla cara menu- jak na to?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0