Autor Zpráva
rd
Profil *
Rad bych do sveho admin rozhrani zaclenil nejaky online editor typu HTMLAREA, mam ale obavy ze useri naplacaji takove hruzy ze validita pujde do pekel, je nejaky nastroj jak osetrit validni vystup z techto poli?
Acci
Profil
Z FCKeditor by měl "lézt" XHTML 1.0, ale nezkoušel jsem ho. Vyžívá ho mj. BlogCMS
SuE
Profil
možná by byl lepší Texy, ten jim žádné "prasárny" nedovolí - http://www.texy.info/cz/
Leo
Profil
Nevim ale, jestli je to zrovna typ wysivyg, ale buhvi, co si pod tim slovem rd predstavoval, Leo
centi
Profil
Skusali ste niekto XStandard?? Ak hej, ake s nim mate skusenosti?
Spikee
Profil
Skúšali ste tento http://united-nuke.openland.cz/modules.php?name=News&file=article&sid= 37
dgx
Profil
mam ale obavy ze useri naplacaji takove hruzy ze validita pujde do pekel,

rd, problém není ani tak ve validitě výstupu (ta se dá nějakým algoritmem zajistit, třeba pomocí tidy).

Problém je v tom, že uživatel WYSIWYG editoru se snaží vytvořit nějaký vizuální výsledek a vůbec neuvažuje nad kódem, který editor generuje. Vycentrovat text lze například tak, že ho zanořím do deseti <ul><li> a u všech nastavím styl "bez-tecky". Nebo tabulku lze vytvořit pomocí mezer &nbsp; a odřádkování <br>. Data si zkrátka pomocí mezerníku pěkně zarovnám do sloupečků a hlavičku tabulky ztučním.

Připadá vám to neuvěřitelné? Já jsem viděl na stránkách klientů, do jejichž CMS jsem zabudoval WYSIWYG, ještě úžasnější věci :-)
RAY
Profil
...online editor typu HTMLAREA, mam ale obavy ze useri naplacaji takove hruzy ze validita pujde do pekel...

Editor co zmínil Spikee jsem dělal já :) Ale k věci proč to píšu. Je také postaven na silně upraveném (nyní již bývalém editoru) HTMLArea (dělal jsem na tom půlroku (s přestávkama), neboť HTMLArea je tak trochu bugfull). Nicméně do placené Pro verze editoru jsem začlenil také upravený HTMLTidy plugin, který právě provede pročištění kódu - má to ale vadu, je potřeba aby bylo Tidy nainstalováno na serveru, potom je to lahoda. Samozřejmě to nepíšu jako reklamní sdělení :) - ten editor má valný smysl jen pro UNITED-NUKE, ale v CVS HTMLArea je původní verze HTMLTidy dostupná - jen jí stáhnout, trochu vyladit a hotovo :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0