Autor Zpráva
JaySee
Profil
Předem se omlouvám, protože neznám terminologii pro tento dotaz, tudíž jsem před jeho položením téměř vůbec negooglil.

Chci mít ve stránkách odkaz, popřípadě obrázkový odkaz směřující na XML dokument s RSS, ale v efekt po kliknutí není (u Firefoxu) stejný jako když se klikne na oranžovo bíle tlačítko v URL Přidat RSS Kanál do záložek. Právě tlačítko takovéto funkce chci. Pokud bude fungovat jen pod Gecko, tak mi to taky nevadí. Prosím aspoň studijní materiály.. děkuji.
Joker
Profil
Nevím jak funguje Firefox, ale předpokládám, že podobně jako Opera. Opera RSS rozpoznává podle MIME typu; pokud pošlete soubor s MIME typem application/rss+xml, zobrazí se hláška, jestli to chci přidat do RSS.

Takže: Jestli posíláte RSS s MIME typem text/html, zkuste ho posílat s application/rss+xml, to by mohlo zafungovat.
JaySee
Profil
AD_Joker: takže pokud odkazu přidám mime <a href="rss.xml" type="application/rss+xml">... tak je můj problém vyřešen?

Zatím jsem to vyzkoušel na jednom odkazu a ve FF mě to vyzývá ke stažení xml do počítače, naopak v IE to funguje jako ve FF doposud.
Joker
Profil
Hmm, tak se zdá, že ve Firefoxu to funguje nějak jinak než v Opeře. Opera jakmile dostane XML s typem application/xml+rss tak s tím zachází jako s RSS (tj. nabídne přidání do čtečky). Ve Firefoxu to asi je nějak jinak.
Přenechám to někomu, kdo se orientuje ve FF.
Acci
Profil
Pokud vím, nic takového zatím Firefox neumí. Ve verzi 2.0 tomu ale bude jinak.
VitaZ
Profil
Můžeš zkusit tuto alternativu, do kódu hlavičky přdej tento metatag:
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="Nějaké moje RSS" href="rss.xml">

Firefox pak sám ve své horní liště nabídne uživateli žlutooranžové tlačítko "Přihlásit se k odběru"
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0