Autor Zpráva
roghir
Profil
Zdravim pratele.
Resim pomerne kuriozni problem. Mam stranku, na kterou potrebuji zobrazit obrazky v absolutnich souradnicich. Bohuzel temto obrazkum predchazi text, ktery muze byt libovolne dlouhy. Cili kdyz, nastavim y-novou pohyblivou slozku u obrazku natvrdo(pote musi byt vsude stejna) a nekdo pripise neco k textu, stane se, ze konec prodlouzeneho textu ma pres posledni radek vykreslene obrazky. Bohuzel obrazky MUSIM zobrazovat v absolutnich souradnicich, neda se to delat jinak. Napada nekoho jak se da v urcite chvili zjistit rekneme aktualni souradnice y na strance? Nejaka funkce, ktera by mi rekla. Ted po tomto vypise jsi na y-nove souradnici 160. Neco jako GetActualY :-)
Radky bohuzel nemuzu pocitat....
tiso
Profil
position: relative; nepomôže? Čo presne znamená že to MUSÍŠ zobrazovať absolútne? O čo presne Ti ide?
roghir
Profil
delam na webu, ktery zobrazuje divadelni sal (obrazky) z DB. to znamena, ze ja znam pozici sedacky x,y a vetsinou prictu k y nejake pevne dane cislo. tim mam "zarucene", ze sedacka nebude zasahovat do textu, ktery je pred salem a moje predstava byla, ze pomoci nejake funkce zjistim jakmile vypisu text pred zobrazenim sedacek, kde jsem skoncil: konkretne y-nova souradnice. tim bych posunul zobrazeni celeho salu o znamou hodnotu a nespolehal bych se na nemennost delky textu pred tim.... snad jsem to popsal dobre....
koudi
Profil
A nestačilo by třeb obrázky těch sedaček obalit jedním divem a uvnitř něj pozicovat absolutně? Ten div ti automaticky vykreslí až po daném textu a uvnitř si to klidně pozicuj absolutně dle libosti.
peta
Profil *
roghir Nahore je tlacitko HLEDAT, x,y se zjistuje javascriptem.
sledal bych slova: souradnice kurzor javascript
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0