Autor Zpráva
gogoji
Profil
Zdárek, chtěl bych na své stránce zdělat menu a výchozí okno ve kterém se bude vše zobrazovat. Jak nato pokud nechci používat rámy? Zaslech jsem něco o "layoutech" aůe nevím jak na ně. Díky moc
Zahon
Profil
No, zaslechl jsi sice částečně správně ale... slovo layout není česky, je to z angličtiny a pokud vím, znamená něco jako rozvržení. Tímto slovem se tedy označuje poloha všech prvků na stránce, jejich rozmístění. (je to tedy např. to že tvoje menu je vlevo a obsah vpravo). V současné době se k tvorbě layoutu používají ve valné míře kaskádové styly (zkráceně CSS). A v nic bys tedy poměrně jednoduše docílil vzhledu který chceš. Rozhodně ti ale doporučuji začít na polopate.jakpsatweb.cz a pěkně pomalu se prokousávat ke složitým trikům. Pokud totiž přeskočíš základy, budeš tápat a pak se je jednoho dne stejně budeš muset naučit.
Gappa
Profil
Asi chceš, aby si měl menu v jednom souboru, to jsi vkládal do všech ostatních stránek a v případě, že něco změníš v menu, aby se změna projevila na všech stránkách.

http://www.jakpsatweb.cz/include.html

Nastuduj toto a budeš hned chytřejší - jen snad už jen doporučím, šáhni hned po php/asp/cokoliv serverového, ušetříš si tim pozdější trable, je to nejjistější řešení tvého problému :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0