Autor Zpráva
YoSarin
Profil
Zdravím,
chtěl bych vědět, jestli je možné spustit na hostingu podporu pro mysqli pomocí .htaccess souboru - z logiky věci mám pocit že je to nesmysl... Existuje nějaká možnost jak zapnout podporu pro mysqli na hostingu, který ji defaultně nemá?
Díky
Yo'Sarin
tiso
Profil
http://sk2.php.net/manual/sk/ref.info.php
YoSarin
Profil
tiso
Koukal jsem tam, hledal jsem tam, ale buď jsem nic nenašel nebo nevím co přesně hledám...
krteczek
Profil
YoSarin: Mysqli je zakompilovaná přímo do php5, takže jsem přesvědčen že pokud máš hosting s php5 máš i mysqli. U PHP4 se dala nějakým způsobem dokompilovat do PHP, ale to záleželo na hostingu.
krteczek
YoSarin
Profil
krteczek
na hostingu běží php5 (phpinfo())
a při použití funkce mysqli_connect(); to na mě řve:
Fatal error: Call to undefined function mysqli_connect() in /home/ftpsite/yosarin.net/temp/index.php on line 7
krteczek
Profil
YoSarin: nikde jsem tam nenašel zmínku o mysqli, u mne na lokále ji mám. předpokládám tedy, že mysqli u tebe na hostingu není... Ale ještě bych se zeptal adminů.
krteczek
YoSarin
Profil
krteczek
copak o to, já ji na lokále taky mám ;)
Jen jsem reagoval na to, že u php5 je mysli automaticky - bohužel asi ne vždy... :-( Proto by mě zajímalo jestli jde nějakým způsobem ty funkce zprovoznit bez přístupu k php.ini - chvílemi mi přijde že jen "chybí" třída mysqli a že by teda stačilo ji nějak includovat, ale netuším, kde ji mám sehnat... :-(
Yo'Sarin
tiso
Profil
YoSarin
...no myslel som že to pôjde cez tie funkcie povoliť, ale nejde to... Na hostingu totiž musí byť i prístupná tá databáza, pokiaľ nie je, tak je jasné že zakázali i to rozšírenie...
YoSarin
Profil
tiso
Můžeš mi prosím trošku osvětlit jakou DB myslíš?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0