« 1 2
Autor Zpráva
krteczek
Profil
pavel9: Nechtěl jsem se zapojovat, ale už musím. Ty si opravdu toto fórum pleteš s placenou help line, což není (ačkoli to tak někdy vypadá).
On měl tiso od začátku pravdu, jen tys ho nepochopil (o kotvách). To nebyla jeho chyba, navíc Ti doporučil aby sis nastudoval, jak to funguje. A ty jsi byl jen sprostý a uražený, že Ti nedal informaci předžvýkanou.

PS: Když něco žádáš, buď skromný, když něco nevíš, hledej, když Ti někdo poradí, slušně poděkuj, pokud je informace jen částečná, hledej její zbytek, když Ti to nějak nedochází zeptej se znovu a pokus se lépe formulovat dotaz. Když nikdo na tvůj dotaz neodpoví, znamená to, že nikdo neví, nebo nechápou tvůj dotaz. Vždy buď slušný.

Vytiskni si prosím ten zvýrazněný text na kartičku a ve volných chvilkách si ho čti. Časem Ti snad dojde, že slušnost nic nestojí a přeci je s ní na světě líp!
krteczek
venca163
Profil
krteczek
to jsi řekl moc hezky
tiso
Profil
pavel9
1. zvláštne že nechápeš rozdiel medzi tiso a Tiso... Ja mám nick tiso, takže ak niečo adresuješ na nick Tiso tak to nie je na mňa, i keď tu nikto s takým nickom nie je... Nevieš správne odpísať 4 písmenká (alebo raz kliknúť), alebo prečo píšeš niečo iné?
2. naopak, v Opere tie záložky fungovali, takže žiadny problém som nevidel.
3. poznám význam slova arogancia, nadávanie je jedným z jej prejavov - vyvyšovanie sa, pohŕdanie druhým. čo sa skúšania týka tak Ti zopakujem ešte raz čo som písal minule: Nie je skúšanie ako skúšanie. Nabudúce viac upresni v čom skúšať.
4. možno sa Ti to zdá čudné ale ľudia tu bežne ďakujú za rady, i mne... Príklady si nájdi v diskusii
5. nepatrím medzi nervóznych ľudí. Mal by si lepšie čítať čo píšeš:
26.9.2006 12:32:37 Mám na stránce www.cisla.net iframy a chci k nim mít odkazy.
4.10.2006 18:06:38 jak umístit záložky v iframech position-relativ,aby byly funkční.
Ja som reagoval na to druhé a ty mi otieraš o hubu to prvé... Ak si s tým chcel niečo dosiahnuť, tak sa Ti nepodarilo - moje slová neprekrútiš, keď prekrúcaš sám tie svoje... A že Tvoj problém trvá? Cest la via... Za ten čas čo mi odpisuješ si to mohol mať v pohode vyriešené. Ak chceš reagovať ďalej, tak kľudne...
6. Jinak ten "hrozný kód" někde docela dobře funguje, ale bez záložek.ň
To predsa znamená že nefunguje... Odpoviem Ti takto: ak zješ kyslé alebo sladké jablko, naješ sa. Rozdiel je ako sa pri tom budeš tváriť...
Mistr
Profil
pavel9
Myslíš mezeru mezi odstavci? Polepšil jsem se..
Ano, myslím mezeru mezi odstavci.

Mě ne, ale tomu konzultantovi. Kdybych já ale zde byl a uměl pomáhat, tak by mě určitě zajímalo, jestli má rada pomohla nebo jestli se tazatel ještě ozval. To by se mohlo řešit třeba nějakým vyhledávačem nebo prostým oznámením na mail.
Zda se tazatel ještě ozval poznáš podle toho, že se do daného tématu podíváš a nebo si ho necháš sledovat mailem, jak jsem již výše uvedl.

A jak zjišťovat, zda má rada pomohla? Vím například, že jsem zde před nějakou dobou hodnotil jedny školní stránky. Našel jsem tam spoustu chyb (například na některých stránkách chyběla číst menu apod.). Naprostou náhodou jsem zjistil, že kolega Gekon na tuto školu chodí. Podíval jsem se na stránky této školy a stránky vypadají naprosto stejně jako před mými návrhy na opravu.

Co z toho? Mám se trápit, že má rada nepomohla? Soužit se, že autor na mé návrhy vykašlal? Proč? Prostě to tak je. Nemusím si tím kazit den.

Na (případné) příspěvky ne, ale na odpovědi na ně.(pokud bych jich měl víc). Jinými slovy, když by mi někdo měl odpovědět až za delší časový horizont a já na to třeba spěchal, tak bych ale musel být sem stále připojen nebo sem po hodinách klikat.
Dobře, ale ten text jsem napsal kvůli Tvé poznámce, že Ti nechodí upozornění na příspěvky, které jsi sám podal. Pokud chceš sledovat témata... ale to už jsem Ti přeci tolikrát zmínil, že mě to už ani nebaví popisovat. Nech se třeba upozorňovat na příchozí maily formou SMS na mobilní telefon.

Tazatel něco napíše, odpověď žádná, a on teď neví, jestli platí body 1,2 nebo jestli si to (prozatím) nikdo nepřečetl..
Kolikrát si téma někdo přečetl, resp. otevřel, se dozvíš z hodnoty uvedené ve sloupečku "Zobrazení". Věř však tomu,že každé téma je tady otevřeno několika lidmi. Neexistuje zde téma, které by nebylo ani jednou otevřeno.

Možná by bylo dobré, aby na každý dotaz brzo (v rámci možností) někdo odepsal - ať již bodem 1 anebo že "odpověď prozatím nevíme - zjistíme-li ji, pošleme ti ji na e-mail".
A to by se s tím měl každý vypisovat? Na to se Ti každý vykašle. Ostatně dle mého názoru by tady málokdo takhle podrobně reagoval na Tvé otázky jako já. Tím si nechci nějak "masírovat svoje ego", tím chci jen ukázat, že na psaní nějakých "zbytečností" by se tady většina lidí vykašlala.

Napadá mě ještě, jak by asi takový výpis odpovědí na téma vypadal. Například:
pavel9: Byla dřív slepice nebo vajíčko?
Mistr: Nevím.
Gekon: Uvidíme, až to zjistím, dám vědět
xxx: nevím
Anonymní: nevím
Anonymní: nevím
Anonymní: nevím
habendorf: odpověď zatím nevím. Zjistím-li ji, dám Ti vědět na e-mail

To by byla děsivá diskuse, nemyslíš? Kolegům se omlouvám, že jsem jejich nicky použil a jejich odpovědi si vymyslel, bez toho, abych to s nimi před tím konzultoval.
pavel9
Profil
No vidím,že to začíná trochu gradovat.. - přizvána byla i obhajoba..:-)

2 krteczek (+ venca): "Děkuji" za (tušné) poučení,ale nepotřebuji ho. Já zase naopak dle sdělení mých známých,kteří tu diskusi četli,můžu říct,že pravdu viděli jednoznačně na mé straně..

2 tiso (bez citace):
Ad 1) Jestli jsem tě někde napsal s velkým T,tak mě ale nechytej za slovo - všichni vědí,o koho šlo..
Ad 2) Přiznám,že nevím, jestli mám Operu nebo něco jináho. Ale pokud jsi zjistil,že v něčem jiném to jde, tak jsi z toho mohl vydedukovat, že Operu asi nemám, a vyjádřit se,jak to tedy řešit mimo Operu..
Ad 3) Jsem rád,že jsi pochopil slovo "arogance". Jinak pokud by ses mě v klidu zeptal, v čem zkouším, tak bych si to tedy napřed zjistil - jinak dtto Ad 2).
Ad 4) Já jsem swetkovi několikrát poděkoval (jednou to bylo vymazáno). A jestli někdo někdy poděkoval i tobě? Inu zázraky se ději.. (nebo jsi musel být podstatně jiný...)
Ad 5) (odkazy vers.záložky..). Myslím,že pokud si to někdo - dle mého úvodního apelu - ponejprve vyzkoušel na stránce,tak musel vědět, o co jde.. Jinak ten problém (pro 1 kámoše) jsem vyřešil jinak, na té uvedené stránce iframy nejsou - takže ten naznačený problém v úvodu by mě teď už zajímal leda z principu..
Ad 6) Toto přirovnání ti ale nevyšlo - k určitému cíli lze dojít i různými cestami.. (samozřejmě,že pokud bych měl z HTML státnici,tak bych to zřejmě udělal jinak..)

2 mistr:
Zda se tazatel ještě ozval poznáš podle toho, že se do daného tématu podíváš a nebo si ho necháš sledovat mailem, jak jsem již výše uvedl. Pro upřesnění: mínil jsem,kdybych já zde odpovídal a měl těch (rozdělaných) témat třeba 10.. Ale pokud "sledovat mailem",tak OK - to jsem taky myslel..

Další tvůj odst.(příběh): Jo jo, někdy za dobrotu na žebrotu aneb lidé jsou různí..(ale předpokládám,že ten "Gekon" byl jen výjimka..)

Nech se třeba upozorňovat na příchozí maily formou SMS na mobilní telefon. Doufám,že ses nerozčílil..:-), ale je to zase nedorozumění - myslel jsem to ne ke mně, ale obecně - a hlavně ve vztahu VŠIMNUTÍ SI - tedy jestli to už někdo četl...

Kolikrát si téma někdo přečetl, resp. otevřel, se dozvíš z hodnoty uvedené ve sloupečku "Zobrazení". Věř však tomu,že každé téma je tady otevřeno několika lidmi. Neexistuje zde téma, které by nebylo ani jednou otevřeno. Jenže když jsem zde byl poprvé,a neměl ty informace,které jsi mi již dal, tak nevím,kdo to otevřel - tedy jestli někdo odpovědný ("služba") nebo jen nějaký prostý návštěvník (tazatel)...

A to by se s tím měl každý vypisovat? Na to se Ti každý vykašle. Ostatně dle mého názoru by tady málokdo takhle podrobně reagoval na Tvé otázky jako já. Tím si nechci nějak "masírovat svoje ego", tím chci jen ukázat, že na psaní nějakých "zbytečností" by se tady většina lidí vykašlala. No myslím, že to
odpověď prozatím nevíme - zjistíme-li ji, pošleme ti ji na e-mail by mohla mít "služba" v myši - takže jedno dvě kliknutí.. Jinak myslím, že neodpovídáš ani tak (jen) mně,ale řeší se zde (obecně) technické věci - v rámci dobré funkčnosti tohoto fóra..

To by byla děsivá diskuse, nemyslíš? Kolegům se omlouvám, že jsem jejich nicky použil a jejich odpovědi si vymyslel, bez toho, abych to s nimi před tím konzultoval Jo,jsi dobrý scénárista.. Ale zase trochu vedle.. To odpověď prozatím nevíme - zjistíme-li ji, pošleme ti ji na e-mail by napsal jen jeden (=moderátor),který by s ostatními zkušenými pak mohl řešení konzultovat - výsledné stanovisko by pak napsal zase jen on.

P.S.: Psal jsem to teď v rychlosti,tak doufám,že tam není moc chyb (případně opravím zítra)
venca163
Profil
pavel9
rozhodně nemam náladu tohle číst, ale poradím ti, vzdej už to...

hale, jak se to říká "máš pravdu...určitě máš pravdu, ale už se v tom nešťourej, rozumíme si?"...
doufám, že si rozumíme...
tvé obsáhlé příspěvky zabírají moc místa
tiso
Profil
pavel9
1. vedia, ale z istých dôvodov mám radšej keď ma oslovujú tak ako sa píšem a nie nejak inak.
2. iba som zistil že neviem zrekonštruovať Tvoj problém, tak som odpovedal na to o čom si písal...
3. iba som Ti oplatil nedostatok informácií z Tvojej strany... Pýtal by som sa keby si reagoval inak...
4. niekomu stačí aj stručná odpoveď, niekomu nestačí a potom reaguje buď ako ty, alebo len prosto prizná nerozumiem a tomu sa dá pomôcť...
5. princíp som Ti naznačil, pohľadaj si ho na predchádzajúcej stránke diskusie...
6. práve naopak - vyšlo... I Tvoja veta hovorí to isté... Ak si to nepochopil tak jablko=html, najesť=zobrazenie stránky

7. To odpověď prozatím nevíme - zjistíme-li ji, pošleme ti ji na e-mail by napsal jen jeden (=moderátor),který by s ostatními zkušenými pak mohl řešení konzultovat - výsledné stanovisko by pak napsal zase jen on.
Ďalšia z Tvojich sci-fi predstáv o fungovaní diskusie?
Mistr
Profil
pavel9
nevím,kdo to otevřel - tedy jestli někdo odpovědný ("služba") nebo jen nějaký prostý návštěvník (tazatel)...
Nerozumím Tvému dotazu. Nevím totiž, co si představit pod pojmem otevření tématu někým odpovědným ("službou"). I kdybys myslel, že Tvé téma otevřel někdo z moderátorů fóra, pak věz, že to jsou znalci v oboru, nikoliv jen jacísi roboti, kteří by kontrolovali, zda jsi svůj dotaz položil správně či nikoliv.

No myslím, že to odpověď prozatím nevíme - zjistíme-li ji, pošleme ti ji na e-mail by mohla mít "služba" v myši - takže jedno dvě kliknutí..
Znovu upozorním na skutečnost, že s tímto se Ti nikdo vypisovat nebude. Nikdo nemá čas, aby tady do každého nově založeného tématu cosi kontroloval. Jak jsem Ti již několikrát napsal, na této diskusi se scházejí a přispívají lidé bez nároku na honorář za své rady a v rámci svého volného času. A když už sem zajdou a radí ostatním, tak je určitě výhodnější pro všechny ostatní, aby se dělili o své rady či postřehy, než je využít na nějaké prosté manuální kopírování jakéhosi textu.

To odpověď prozatím nevíme - zjistíme-li ji, pošleme ti ji na e-mail by napsal jen jeden (=moderátor),který by s ostatními zkušenými pak mohl řešení konzultovat - výsledné stanovisko by pak napsal zase jen on.
Již jsem Ti napsal, že moderátor tak maximálně usměrňuje dotazy a kontroluje, aby jednotlivé příspěvky v diskuzi příliš neodbočovaly od původně vloženého dotazu. Vzhledem k jeho vědomostem by byla věčná škoda, aby se jeho činnost omezila jen na jakési manuální kopírování textu prozatím nevíme, zjistíme-li odpověď, dáme vědět.

A Tvojí poznámkou výsledné stanovisko by pak napsal zase jen on myslíš, že by daný problém nějak rozseknul, tedy že by napsal závěrečný a rozhodující ortel, ano? Diskuse je otevřená všem, každý do ní smí přispívat a každý, pokud k tématu má co říci, může být právě tím, kdo vyřkne rozhodující ortel. Nejedná se o privilegium moderátorů. Ostatně Ti na to jistě ani nemají čas, aby se ke každému tématu vyjadřovali a dodávali tak punc správnosti a pravdivosti odpovědi na dané téma.
Bubák
Profil
pavel9
To odpověď prozatím nevíme - zjistíme-li ji, pošleme ti ji na e-mail by napsal jen jeden (=moderátor),který by s ostatními zkušenými pak mohl řešení konzultovat - výsledné stanovisko by pak napsal zase jen on.

Skoro takhle to tu funguje, až na pár odlišností:
Oznámení na email si zatrhneš ty sám
Řešení se konzultuje s tebou samotným
Výsledné stanovisko si uděláš ty sám

Jak prosté, nepotřebujeme "službu", ani "pověřené pracovníky" ;-)
pavel9
Profil
2 venca: já se ani tak "nešťourám" - pouze se bráním (tiso) nebo diskutuju o obecných věcech (mistr). Ale abych "nezabíral".., tak nebudu moc citovat a budu stručný.. - satisfied?:-)

2 tiso:
1) to je jen slovíčkaření..(jinak já tě nemám za potomka toho slov.diktátora..:-) 2)tak som odpovedal na to o čom si písal... - a to tím,abych se to naučil sám..
3) myslím,že se teď už jen vymlouváš..
4) stručné "ponaučení o samostudiu" jsi myslel? Jinak apel k vyzkoušení problému je hned v mé úvodní citaci...
5) myslíš "vyzkoušej si kotvy"? - to mi to toho říká.. (nejsem námořník..:-)
6) to zobrazení(=najezení) toho "hrozného zdrojáku" je ve standardu..

2 mistr: Nerozumím Tvému dotazu. No prostě v tom "zobrazení" je číslo návštěv (což je hlavně v počátku důležité),ale někdo to třeba mohl otevřít jen tak.. (já jsem si tady taky nějaká témata otevřel - ovšem bez úmyslu (resp.bez schopností),abych na ně odpověděl..)

Jinak stručně: Prostě jsem jen myslel,že kdyby to tady nabíhalo on line jen na jednom místě a chronologicky,tak by se to pak četlo někým ("službou")spravedlivě dle pořadí a na každém tom příspěvku by měla být řekněme do 1/4hod. odpověď - buď: 1.příspěvku nerozumíme-upřesni problém.. nebo: 2.odpověď prozatím nevíme - zjistíme-li ji, pošleme ti ji na e-mail.
Diskuse je otevřená všem - ano s tím souhlasím,ale někdo by tomu měl přece jen trochu velet a mít zodpovědnost za (nějakou) odpověď - jinak je to pořád jen trochu o náhodě a o anarchii.. Ale to by to zodpovědné vedení už nemohlo dělat zadarmo,to lze pochopit. Apropos, čím se tady ti stálí členové - třeba ty a další,kteří to dělají zdarma - živí? Nebo jsi někde v práci a pouze jsi sem "ze zájmu" připojen?

2 bubák: no já jsem třeba na tom úplně prvním příspěvku (který už je asi smazán) ten e-mail zaklikl, a nic.. Ale pokud by to takhle fungovalo, tak OK. Jinak ale zase je to jen na náhodě,kdo (který "tiso"..:-) se tě e-mailově ujme - to nějaké "vedení" resp."služba" by standardní profesionalitu zaručovalo každému stejně..
tiso
Profil
pavel9
1. súhlasím, výsledok je že ma konečne oslovuješ správne.
2. aj to je odpoveď. Ak Ti nepomohla tak smola, s tým nič nespravím. Odpovedať Ti môže hocikto tak čakaj...
3. keby si napísal viac tak by som vedel viac. Je to výhovorka? Ver si čomu chceš.
4. nebudem sa opakovať.
5. niečo iné
6. ?

to nějaké "vedení" resp."služba" by standardní profesionalitu zaručovalo každému stejně..
Ďalšie sci-fi. Nič Ti nebráni niečo také vybudovať, všetky ostatné také reči tu na fóre sú však zbytočné. Fórum funguje tak ako funguje, to o čom básniš ty je ťažká utópia...
Mistr
Profil
pavel9
někdo to třeba mohl otevřít jen tak.. (já jsem si tady taky nějaká témata otevřel - ovšem bez úmyslu (resp.bez schopností),abych na ně odpověděl..)
A proč sis toto téma otevřel? Místo toho, aby sis zrovna v tu chvíli, s odpuštěním, šťoural prstem v nose? Spíš proto, že Tě zrovna řešené téma (alespoň podle nadpisku) zaujalo a chtěl jsi se o něm něco dozvědět, co?

Jinak stručně: Prostě jsem jen myslel,že kdyby to tady nabíhalo on line jen na jednom místě a chronologicky,tak by se to pak četlo někým ("službou")spravedlivě dle pořadí a na každém tom příspěvku by měla být řekněme do 1/4hod. odpověď - buď: 1.příspěvku nerozumíme-upřesni problém.. nebo: 2.odpověď prozatím nevíme - zjistíme-li ji, pošleme ti ji na e-mail.
Již jsem uvedl před ěnjakou dobou: tohle Ti tady nikdo dělat nebude. Osobně neznám jakékoliv fórum, kde by něco takového probíhalo. Pokud Ty či kdokoliv jiný takové fórum znáte, upozorněte mě, prosím, na něj.

Dalším důvodem je i hledisko, nazvěme ho, psychologické. Já osobně, když třeba hodnotím nějakou stránku, obvykle nehodnotím tu, jejíž diskuze obsahuje již mnoho příspěvků od kolegů. Pod slůvkem "mnoho" mám na mysli tak asi 6 a výše. A proč to? Protože se mi nechce pročítat odpovědi předchozích hodnotitelů a hledat ještě nějakou "novou" chybu. Tebou navrhovaná jedna odpověď by tento "limit" snížila.

někdo by tomu měl přece jen trochu velet
Tuto úlohu zde plní moderátoři.

mít zodpovědnost za (nějakou) odpověď - jinak je to pořád jen trochu o náhodě a o anarchii
Nesouhlasím. Když prostě nikdo neví nebo je dotaz položen nesrozumitelně, neobjeví se žádná odpověď. Žádná odpověď, tedy nula v kolonce odpovědí. A je vše jasno. Krom toho nevím, co se Ti na odpovědích zdá anarchistické.

čím se tady ti stálí členové - třeba ty a další,kteří to dělají zdarma - živí? Nebo jsi někde v práci a pouze jsi sem "ze zájmu" připojen?
Budu psát jen za sebe. Já v současné době studuji Stavební fakultu Českého vysokého učení technického v Praze, bakalářský obor Inženýrství životního prostředí. Ostatně to samé mám napsáno i v profilu, kam ses jistě před položením této otázky podíval, viď? A zda jsem připojen v práci? V práci, tedy na brigádě v jednom českém portálu, se obvykle výjimečně podívám na tuto diskuzi. Není tam moc času a klidu na tvorbu odpovědí. Většinou se na diskuzi dívám z domova.
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0