Autor Zpráva
fefeczech
Profil *
Ahoj,
nainstaloval jsem si easyphp a chtěl bych se zeptat jak muzu zapnout nějaké funkce, zejména:
magic_quotes_gpc
register_globals
v config.inc je nemůžu najít a nevím jak je přidat, teda předpokládám že se zapínají v tomto souboru, co jsem vyhledal. Nenašel jsem už ale jak je zapnout. Potřebuji to kůli redakčním systémům které někdy tyto funkce vyžadují a chtěl bych je vyzkoušet ale bez nich nejdou

Na závěr jen tak pro zajímavost bych se chtěl zeptat jestli je v defaultní instalaci easyphp zaplý modrewrite a pokud ne jde nějak jednoduše zprovoznit. Předem děkuji
tiso
Profil
Nastav to v php.ini...
jonge
Profil
Já bych to nezapínal, je to nebezpečné, a na cizích serverech je to stejně vyplé... proč nepoužiješ $_POST a $_GET ?!
fefeczech
Profil *
EasyPhp vytvořilo php.ini ve třech adresářích, takže celkem třikrát a i když jsem u všech nastavil ON, restartoval tak se nic neděje. Při instalaci rs mě to hodí hlášku FATAL ERROR: register_globals is disabled in php.ini, please enable it!
Tak už nevím jak na to, poradíte
AlešD
Profil
fefeczech:

php.ini je v adresáři WINDOWS, zkus to nastavit tam
fefeczech
Profil *
Tam jsem uz taky hledal, ale marně. Když dám prohledávat celý disk najdu akorát třikrát php.ini a to v adresářích instalace easyphp které jsou:
D:\Program Files\EasyPHP1-8\apache
D:\Program Files\EasyPHP1-8\conf_files
D:\Program Files\EasyPHP1-8\php
ve všch jsem změnil OFF na ON, ale stále nemůžu rs nainstalovat kůli stejné chybě FATAL ERROR: register_globals is disabled in php.ini, please enable it! tak už fakt nevím
AlešD
Profil
Někde být musí, tak ho do toho adresáře C:\windows\ přehraj ručně. Easyphp teda vůbec neznám.

Pokud to nepůjde zkus něco jiného. Třeba pomůže něco od Hulána
havs
Profil
tak zkus dát do adresáře RS soubor .htaccess s řádkem:

php_flag register_globals on

... nemusíš to zapínat pro celý server
AlešD
Profil
havs:
taky pravda, ale stejně by mě zajímalo, kde ten php.ini má. Nebo to Easyphp nepotřebuje?
havs
Profil
jinak spustit:
<?php phpinfo(); ?>

a hned z kraje by měl být řádek:
Configuration File (php.ini) Path disk:\adresa\php.ini
fefeczech
Profil *
phpinfo prozradilo ze se php.ini nachází ve složce d:\program files\easyphp1-8\apache\php.ini Použil jsem ale výše zmíněné řešení .htaccess a funguje jak má. Zkusím ale i editaci php.ini. Proč easyphp vytváří php.ini třikrát netuším, ale pro zajímavost vyzkouším různé kombinace
havs
Profil
Ještě mi napadlo - možná by šlo upravit RS, jestli to nebude moc náročné. Nad kritické skripty napsat:
extract($_REQUEST);
vytvoří se latentní tabulka hodnot, jako by se přepisovalo: $value=$_POST["value"];
... ale nevím, jestli to bere i pole sessions, možná by se muselo přidat ještě: extract($_SESSION);
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0