Autor Zpráva
still_wolf
Profil *
Tak jsem zjistil, že když jen tak vložím PNG obrázek do IE, tak IE vše průhledné nahradí modrým pozadím. Neexistuje nějaký patch nebo kód apod. co by zařídilo, aby IE otevřelo NPG správně?
Miloš
Profil
Buď převeď PNG z truecoloru do indexovaných barev (univerzální řešení, ale odnesou to stíny, jsou-li tam nějaké), nebo popostrč explorer pomocí filtru: http://www.jakpsatweb.cz/css/filter.html#priklady
Gappa
Profil
Ideálně pomocí filtru (jak píše Miloš), který bude definovaný v separátním css, které se do stránek bude vkládat přes podmíněné komentáře :-)

Ale prásknout to do společnýho css bude taky stačit (pokuď ti nesejde na validitě)
still_wolf
Profil *
Jenomže já to ptřebuju taky zadat do CSS, kde nastavuji styl:

img {
border:0px;
}
Bubák
Profil
To vůbec nevadí, klidně to tam dej.
Norbert Pelc
Profil
mne vsechny pruhledne png jedou v ie
tedy prosim o kontrolu
odkaz zde
dekuji
Bubák
Profil
Norbert Pelc
Na odkazované stránce žádný obrázek ve formátu PNG nemáš.
still_wolf se dopustil malé nepřesnosti, ale z texu dotazu je zřejmé, že nejde o průhledný PNG, ale o průsvitný PNG.
Joker
Profil
PNG průhlednost je jeden ze známých nedostatků Internet Exploreru. Ale jestli máte dost času, můžete si počkat na IE7 a ten už by to měl umět ;-)
Miloš
Profil
Joker
můžete si počkat na IE7 a ten už by to měl umět
Ano, pár měsíců, ale můžeme si počkat, až zmizí ie 5, 5.5 a 6 :-(((
Bubák
Profil
Natrefil jsem na PNG Behavior (používá výše zmíněný filtr)
http://webfx.eae.net/dhtml/pngbehavior/pngbehavior.html

Norbert Pelc
Udělej si kontrolu IE: http://entropymine.com/jason/testbed/pngtrans/
still_wolf
Profil *
Jenomže, já mam i dané PNG obrázky jako styl v CSS. Takže tam toto nemůžu vložit, aniž bych nepředělával celou strukturu stránky. Tak mi pls pomozte. Potřebuju to tam dát přes styl CSS.......
Díky
Miloš
Profil
Jestli jsou v CSS, pak mě napadá opravdu jediné řešení – jiný formát.
Buď JPG, nebo indexované barvy (lhostejno zda GIF nebo PNG); v každém případě bude nutné vložit napevno do obrázku barvu, která je ve stránce (resp. v daném prvku) na pozadí (jako background-color).

Prptpže jsem na tvých stránkách nenašel jediný png, kterého by se to mělo týkat, dál radit neumím.
still_wolf
Profil *
Jako celé stránky jsou spíš v html obohacené trocha PHP. Ale styl mam v CSS, kde zadávám pozadí tabulek viz zde
still_wolf
Profil *
A ještě, potřeboju ten obrázek s tím filtrem opakovat (u pozadí se to dělá pomocí repeat) Jak to ale udělat s tím filtrem?
Děkuji
Joker
Profil
still_wolf
Já bych to asi dal jako gif. To bude nejprůchodnější řešení.

Miloš
Ano, pár měsíců, ale můžeme si počkat, až zmizí ie 5, 5.5 a 6 :-(((
Tak co, průhlednost obrázku by neměla způsobit nějaké vážné narušení přístupnosti stránky. Podíly IE 5 a 5.5 se pohybují někde kolem 1,x procenta, takže jde o to, jak rychle bude klesat podíl IE6. Ale mohlo by to jít celkem rychle, jelikož podíl IE6 nejspíš rapidně klesne hned první den, kdy se spoustě lidí IE7 nainstaluje automaticky přes Windows Update
still_wolf
Profil *
Ale já bych tro potřeboval udělat v PNG.....
Bubák
Profil
www.lupa.cz/zpravicky/internet-explorer-7-vyjde-tento-mesic/
still_wolf
Profil *
Jenomže on je problém, že ti lidi, kteří umí jen projíždět WWW, napsat mail atd. je pořád hodně a ti si sami nestáhnou IE7. A taky nemusí mít originální Win, aby se jim sám aktualizoval. A tito lidé jsou dnes už většinou. Proto potřebuji ten filtr upravit, aby mi fungoval......
Stinky
Profil *
Zkoušl jsi už nějaký htc skript? Tady je jeden http://webfx.eae.net/download/pngbehavior102.zip. Mám s tím dobrou zkušenost. Funguje jen pro IE.
Stinky
Profil *
Sry, oprava linku http://webfx.eae.net/download/pngbehavior102.zip
Joker
Profil
still_wolf
Ale tak není nutné, aby přešli všichni. Stačí "dostatečně velká většina"...
pokud by se to udělalo tak, aby šedé pozadí místo průhledného zas tolik ve vzhledu nevadilo, nevidím v tom až tak velký problém.

Lehký offtopic:
V závislosti na kategorii stránek to možná nebude trvat tak dlouho...
Koukám včerejší statistiky TOPlistu, kategorie Hardware:
1. IE6: 45.92%, 2. Gecko 39.88%, 3. Opera 9.x: 9.95%... první kategorie, která nemá většinový prohlížeč :) (i IE celkem jen 47,9%)
Bubák
Profil
Stinky
Pro obrázky na pozadí to nejde použít.
Anonymní
Profil *
CO tak tabulce nastavit průhledné pozadí a pod ni šoupnout DIV s tím PNG obrázkem jako pozadím a tomu DIVu nastavit průhlednost v CSS pomocí DIV {filter:alpha(opacity=? style=0); opacity:?.?; -moz-opacity:?.?; -khtml-opacity:?.?;}.
Bubák
Profil
-khtml-opacity:? - nefunguje, je možné, že fungovalo ve starých verzích Konqueroru.
Ta stránka je horová a tvoje krkolomné řešení je nepoužitelné. "filter:alpha" nenaučí IE zobrazit správně PNG s alfa kanálem. K tomu slouží fitlr "filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader".

Předělat stránky tak, aby v ní nebyly PNG na pozadí by v podstatě znamenalo udělat je znova, protože jejich layout je dost komplikovaný, někdy jsou i třeba 4 obrázky nad sebou.
still_wolf
Profil *
Tak jsem tu zas........
pokud by tu chtěl někdo zobrazit pozadí a bude zobrazovat obrázek POUZE přes styl, tak může využít tento příkaz _filter:"progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader( enabled=true, sizingMethod=scale src='image/right.png')";

takže to může třeba vypadat takto:
.left {
_filter:"progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader( enabled=true, sizingMethod=scale src='image/left.png')";
background-position:left;
background-repeat:repeat-y;
table-layout:fixed;
border-collapse: collapse;
}
A málem bych zapoměl, tenhle příkaz spolkne pouze IE, takže je vhodné udělat dva styli, jeden kterej přečte pouze IE a jeden pro ostatní prohlížeče.
Bohuže už nevim, kde jsem to sebarl a tak se omlouvám autorovi, že zde nenapíšu jeho odkaz a jméno.
Jenomže se mi objevil další problém, jak zobrazit poloprůhledný PNG s imagemaps.
Děkuji
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0