Autor Zpráva
*Bum-pum*
Profil *
Caute ludia...!!
Potreboval by som skript v JS ktory preklada cisla na binarne cisla po krokoch.>>>

<b><u>Aby to vypisovalo asi doco taketo:</u></b>

<u>Example:</u>

21 in binary code:

21:2= 10 a 1 mi zostane 1
10:2= 5 a 0 mi zostane 10
5:2= 2 a 1 mi zostane 101
2:2= 1 a 0 mi zostane 0101
1:2= 0 a 1 mi zostane 10101

Ale potrebujem to do zajtra!!Ten moj mi dako nefacha...(bol by strasne dlhy lebo kazdy riadok pocita samostatne)
Alphard
Profil
dělit se dá pomocí: / (lomeno)
celočíselný zbytek vrátí: % (modulo)
celý skript psát nebudu
*Bum-pum*
Profil *
Mozes mi este povedat ako?
Zatial mam:

<html><head><title>Number translator 1.0</title></head>
<body background="F:\Number translator 1.0\ozp.JPG">
<style>
.a{font size:8;family=Arial Rounded MT Bold}
.H1{font size:15;family=Comic sans MS}
</style>
<script language="JavaScript">

c=prompt("There you must write a number,that you want translate to the binary number:", "number from-1 to 300");
if (c>300) alert("too big number");
</script>
<h1>
<p style="text-align: center">
<u>Number <script>document.write(c)</script> you can translate to binary number like this:</u>
</p></h1>
<script>
for (c>0)
c/2


</body>
</html>

Kde kydnut to modulo??
YoSarin
Profil
*Bum-pum*
<script>
var bin = "";
do{
bin += c % 2;
document.write(c + " / 2 = " + ((c-(c%2))/2) + " bin: " + bin + "<br />");
c = ((c-(c%2))/2);
}while(c > 1);
</script>
YoSarin
Profil
ále... má to mouchy...
YoSarin
Profil
tady to je opravené a "vyhezčené":
<script>

var bin = "";
if (c < 300) do{
bin = (c % 2) + bin;
document.write(c + " = 2 * " + ((c-(c%2))/2) + " + " + (c%2) + " &rarr; " + bin + "<br />");
c = ((c-(c%2))/2);
}while(c > 0);
</script>

Yo'Sarin
zivan
Profil
A pro zajimavost lehce "upravena" verze :-)


<script>
var bin = "";
var zbytek = 0;
if (c < 300)
while(c > 0)
{
zbytek = c % 2;
document.write(c + " = 2 * " + (c = c >>> 1) + " + " + zbytek + " &rarr; " + (bin = zbytek + bin) + "<br />");
}
</script>
*Bum-pum*
Profil *
Este taka otazocka co je to to <br />???
Bubák
Profil
co je to to <br />
Nový řádek v XHTML.. V HTML se píše <br>. Pokud odřádkování nepotřebuješ, klidně to dej pryč.
*Bum-pum*
Profil *
Snazim sa to dako nacasovat aby to kazdy riadok vyhodilo kazdo 0.5s a dat to dako do tabuliek (aby tie binarne cisla boli podsebou.


<html><head><title>Number translator 1.0</title></head>
<body background="F:\Number translator 1.0\ozp.JPG" onUnLoad="window.alert('Thank you for using ');">

<style>
.a{font size:30;family=Arial Rounded MT Bold}
.H1{font size:15;family=Comic sans MS}
</style>

<script language="JavaScript">

c=prompt("There you must write a number,that you want translate to the binary number:", "number from-1 to 1000000");
if (c>1000000) alert("too big number");
var cislo=c;
</script>
<h1>
<p style="text-align: center">
<u>Number <script>document.write(c)</script> you can translate to binary number like this:</u><br>
</p></h1>
<script>

var bin = "";
var zbytek = 0;
if (c < 1000000)
while(c > 0)
{
zbytek = c % 2;

opakuj.setInterval("document.write(" <table border='1'> " + " <tr><td align='left'> " + c + " / 2= " + " </td><td align='center'> " + (c = c >>> 1) + " + " + zbytek + " &rarr; " + " </td><td align='right'> " + (bin = zbytek + bin) + " </td></tr> ");
", 500);
}



document.write("<br><table border='1' align='center'><tr><td><font size='16' face='Agency FB'>" + " so number " + cislo + " is equvalent to binary number " + bin + "<br>")
</script>




</body>
</html>

No nejako mi to nefacha..?/
Co s tym???

(viem ze je to strasne ale to je my first JS (ktory vlastne ani neni moj...)
a 1. HTML zaroven...)
YoSarin
Profil
zivan
c >>> 1 - to je bitový posun? jestli jo, tak to klobouk dolů, páč to mě vůbec nenapadlo (a přitom je to uplně jasný :-) )
Navíc díky - v JS moc neumím a to přiřazování během výpisu je pro mě nová informace (já jsem myslel že když dám vypsat document.write(c = c++); tak to vypíše výsledek přiřazení (true / false)a ne výsledek výpočtu... :-) )
*Bum-pum*
jen úvodem k tomu HTML - projdi si jakpsatweb.cz (to není výčitka, ale dobře míněná rada) protože konstrukce typu <h1><p><u>nějaký text</u></p></h1> není zrovna nejlepší nápad.
K JS:
zkusím dovypotit...
zivan
Profil
Jo ">>>" je bitovy posun, napadlo me to, tak jsem zkusil najit, jestli to jde i v JS...a jde :-)
A s tim prirazenim. Narazil jsem na to uz v Cecku - prirazeni je zaroven vyraz. Je to casta chyba lidi prechazejicich napr. z Pascalu, kdy misto porovnani pouzivaji prirazeni a divi se, ze jim prekladac nehlasi chybu.
YoSarin
Profil
zivan
<OT>
Njn, já v devítce začínal s C, na střední byl jen Pascal (a samostudium PHP) a na vejšce zase C a k němu ještě Java (a teď i asembler)... tak abych v tom neměl bordel ;) </OT>
YoSarin
Profil
*Bum-pum*
A trošku jsem se zamyslel - to s tím "zpožďovaným" výpisem do tabulky asi nebude proveditelné - z jednoho prostého důvodu -> Tabulka se (AFAIK) vykresluje až po načtení celého obsahu. Čiliže tady bys měl třeba 10 vteřin jen nadpis a pak by ti tam naskočil celý ten zbytek najednou... POkud nutně potřebuješ zpožďování a přežiješ absenci tabulky, tak zkus google + "javascript delay" a hned první stránka snad bude to co hledáš... ;)
Yo'Sarin
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0