Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Text do html, - do předformátované tabulky...

...mám představu, pozadí html černé, tabulka rozdělená na tři horizontální díly, ve vrchní a spodní tmavě šedá výplň, v prostřední šedá. Takovej jako mustr.

A co s tím:
do vrchní buňky, s vycentrováním na střed, nazev txt souboru, velkým bílím písmem... prostřební obsah txt souboru, bíle, tak aby si to zachovalo odsazení, tabulkátorem, a zualamovalo se podle okna.

To nejdůležitější je, aby se obsah textu v html, změnil pokud se změní obsah zdrojového txt souboru. Čily, html by měl být pouze takový rám pro obraz, kterám v něm bude txt soubor.

Nějak to pořád nemůžu domyslet. Díky.
Casero
zkus třeba php
peet
...prominte, zapomněl jsem se přihlásit...

Php... a jednodušeji ?

Ale dík.
Casero
peet
no to je nejjednodušší...100%
peet
...a je někde něco hotového ?

a prosím prosím prosím bez databází... ;)
Joker
No a co takhle jednoduše vložit ten soubor na příslušné místo?
...HTML kód...
<?php include('soubor.txt'); ?>
...HTML kód...

Pokud chcete zachovat i formátování textu v souboru (mezery a řádkování), budete muset tomu prvku kam to vkládáte nastavit v CSS white-space:pre;
peet
... přesně tak jsem to zkoušel, leč pořád to nechce odsazovat, a jakmile to vsadímdo tabulky, přestane mi to i zalamovat text.

vubec nevím co je to to Vaše fce: CSS white-space:pre;
a jak se používá.
mohl by jste mě s tímto blíže seznámit; kam a jak to vložit; nebo, kde se o tom mohu něco dočíst.

Děkuji.
peet
hmmm...

...to bych musel pokaždé spustit na počítači nějaký PHP stroj...

a to se mi nechce...

nedá se to tam vložit ještěnějak jinak ? :(
venca163
vubec nevím co je to to Vaše fce: CSS white-space:pre;
nneí to funkce, je to css vlastnost...
něco málo čtení http://www.jakpsatweb.cz/css/white-space.html

způsobí to, že se zachovají i všechny "bílé" znaky (mezery, entery...)

vložíš to do svého css souboru, jestli vůbec nevíš, co to je, tak jedině
http://www.jakpsatweb.cz/css/
Bubák
Citát z http://www.jakpsatweb.cz/css/white-space.html
v IE 5.5 závisí podpora hodnoty pre na striktním DOCTYPE (nepotvrzeno),
verze 4 a 5.0 white-space nepodporují

Můžu potvrdit, že IE6 musí být ve striktním režimu. Pokud to není možné, je tu stará osvědčená značka <pre>, jde ji i ostylovat, pokud je třeba.
Úplně poslední možnost (nedoporučuji) je načíst txt soubor do frane, nebo iframe.
peet
aplikoval jsem <pre>
to zabralo, a ještě se mi to nechce zalamovat...
tedy podle okna, abych byl přesný...
peet
... taková hloupost, a ono to nejde...

... kdo by to byl řekl ?

:)
peet
tak zkusil jsem to i s tim php....
pořádmi to nechce zalamovat...
nemuže mi sem někdo hodit zdrojak ?

<html>

<table border="1" width="100%" id="table1">
<tr>
<td>&nbsp;
<?php include('G:\Texty\2006\Povídky_\Pov, První Sníh_2005_11_21_0.txt'); ?>
</td>
</tr></table>

</html>
Joker
To nejspíš nepůjde.
Buďto nastavíte white-space:pre; (výchozí nastavení u prvků <pre>, případně <xmp>) a potom se budou mezery a řádkování zobrazovat podle formátování v souboru, anebo nastavíte white-space:normal; (výchozí nastavení snad všech ostatních prvků) a potom se budou mezery a řádkování zobrazovat podle pravidel HTML.

Sice existuje CSS deklarace dělající to co chcete, a to "white-space: pre-wrap;", ale nemá podporu v prohlížečích. Viz http://www.jakpsatweb.cz/css/white-space.html
pre-wrap - Je to skoro totéž, co hodnota pre, ale řádky se v textu můžou zalomit i tam, kde ve zdroji není nový řádek. Nepodporované, v Opeře je hodnota -pre-wrap
Já to trochu upřesním, minimálně v Opeře 9 hodnota pre-wrap funguje. Ale pro obecné použití to stačit nebude, v Internet Exploreru to každopádně nefunguje, ve Firefoxu nevím.

Takže možnost která Vám zbývá je PHP. Šlo by udělat tohle:
- načíst soubor v PHP do řetězce
- na řetězec aplikovat nl2br()
- na řetězec aplikovat funkci, která převede tabulátory na nějaké množství mezer
- na řetězec aplikovat funkci, která dvě mezery transformuje na " &nbsp;" (mezera a entita nbsp)
peet
nl2br()

nevím jestli jsem správně pochopil...

jedná se mi o čistý tex "bez zalomení", text vytvořený v notepadu, textovém editoru, který si automaticky zalamuje řádky podle okna.

totež bych ctěl aby mi PHP, vložený text umělo zalomit.

je mi už vcelku jedno, protože nemám zdá se na výběr, jak toho docílím, zda-li PHP, HTML,...

ideálmí by bylo, aby si text zachoval vizuálně stejné formátování jako ve zdrojovém souboru, a stránka se mi nezobrazovala s nekonečně dlouhým spodním posuvníkem.

pokud někdo ví jak na to, prosím zda by zde nemohl uvést přímo hotový zdroják. nejsem žádný programátor, a spíš něco pochopím když to vidím, než když zkouším hledat, proč to nedělá to co by mělo.

pokud by se o to někdo pokoušel, navrhuji napsat si pár řádek v Notepadu(nebo v jiném textovém editoru, který umí uložit čistý text bez formátování, třeba jako jakýkoli text, nekonečnou řadu znaků, pro jistotu, že se tam nějaské formátování nevloudí, pouze s tabulkátorem co by odsazenám textu, a Enterem co by nový odstavec, pod nějakým názvem, třeba x.txt a nechat ho zobrazit v PHP (nebo jinak) pomocí fce:

include('x.txt')

nebo jinak jakkoli, aby se výsledná stranka chovala, podobala co nejvíce té z Notepadu.

děkuji.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.