Autor Zpráva
Stinky
Profil
Neví někdo jakým způsobem se zkracuje dlouhý text jen na jeho začátek zakončený "..."? Teda spíš jaký je algoritmus na výpočet počtu zobrazených znaků z celého textu, pokud známe šířku a výšku (max. počet řádků) bloku? Jakým způsobem získat šířku jednotlivých znaků u neproporcionálního písma zadané velikosti? Jak vykoumat zalamování vět? No samé jak... Nezabýval se tím někdy někdo? Napadá mě 100 možností jak to nedělat, ale ani jedna...
DJ Miky
Profil
Většinou se IMHO zkrátí třeba po 100 znacích a dál se to neřeší... Někde to možná mají na slova, takže se hledá nejbližší mezera v okolí těch 100 znaků...
Casero
Profil
Stinky
pomocí php jediným příkzem substr ...v html to bude oříšek
Stinky
Profil
No jo, ale teď jsem dělal šablonu na jeden web a grafik kladl důraz na to aby výplňový text končil na posledním řádku a v pravé polovině bloku. Mě to neva...já ten text zkrátil ručně, ale co potom programátor? Ten si myslím užije. Nebo to zase odflákne. Pokud takové chování nebylo dodrženo, tak to vypadalo fakt blbě...
Pokud by se to počítalo jen jednoduchým způsobem na znaky tak je pravděpodobnost, že to bude nepřesné...
No to je fuk...mě to jen zajímalo. Pokud by měl někdo nějaký link na web, kde se něco podobného řeší, byl bych za něj rád.
Peca
Profil
To se snad ani vyřešit nedá. Každý prohlížeč zobrazuje font trochu jinak, každý má nastavené jiné zvětšení... Snad jedině to dělat natvrdo pomocí &nbsp; a <br/>, ale to asi nebude to pravé... Nebo ten počet znaků hodit nějak přibližně. Např. řádek má cca 80 znaků, tak zkracovat na 60 + nějaký násobek osmdesátky.
thingwath
Profil
No, to je velmi obtížné :-) Znáš jména Knuth a TeX? Tak máš asi představu o laťce :-)
djlj
Profil
Stinky
Musíš vzít v potaz, že každé písmeno má jinou délku, takže než by to nějaký script zpracoval, asi by to celkem trvalo...
Možná by to měl grafik vyřešit tak, aby písmo mohlo končit kdekoli.
Stinky
Profil
Fak to není jednoduché, ale říkám...já to řešit nemusím:) Jen mě to zajímalo.
peta
Profil *
Stinky
- pretekani resi CSS overflow, width a text minimalne o 20 znaku vetsi
- pokud to chces zkracovat na znaky, pak je tu problem s ruznymi fonty, prohlizeci, velikosti stranky, ... Cili si myslim, ze to nejde.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0