Autor Zpráva
starburst
Profil
ahojte... proc mi nejdou umistit dve tabulky vedle sebe nezavysle na sobe???? zkousel sem mezi nema nedavat v kodu zadny oddelovac a stejne mi je to nacpalo pod sebe... a kdyz sem dal u jedne zarovnani na levo a u druhe zarovnani napravo tak se mi stejne daly pod sebe akorad kazda na jine strane ale pod sebou... nebo sem zkousel napsat mezi nema jenom mezeru nebo nejaky pismeno a stejne se to narvalo pod sebe a priplaclo hnedka na kraj strany...

de to vubec???
swetko
Profil
napr priradit prvej v css style="float:left;", ale malo by to ist aj v html ked das align="left", align="right"
starburst
Profil
no kdyz dam do align left a druhe align right tak je to hodi sice kazdou na jinou stranu ale odskoceny pod sebe,.... v tom css to zkusim
RPG
Profil
starburst
CSS – float: left;
http://www.jakpsatweb.cz/css/float.html


<style>
table {background-color:#eeeeee;margin:5px;float:left;}
td {border: 1px solid #444444;padding:3px;}
</style>

<table>
<tr>
<td>Text</td>
<td>Text</td>
</tr>
<tr>
<td>Text</td>
<td>Text</td>
</tr>
</table>

<table>
<tr>
<td>Text</td>
<td>Text</td>
</tr>
<tr>
<td>Text</td>
<td>Text</td>
</tr>
</table>
souki
Profil
tabulka není blkový prvek, takže by se float neměl nastavovat... dej je obě do divu a těm nastav float
RPG
Profil
souki
Možná se mýlím já (i můj prohlížeč), ale mě tabulky Firefox vykresluje jako blokový element… nebo alespoň žiju v onom domění.
souki
Profil
RPG
asi by to tak opravdu mělo být, ale když jsem onehdá nastavil tabulce display:block tak se v safari a FF začala chovat velmi zvlěštně. Buňky se přestaly nataovat na šířku tabulky a podobně. možná to bylo něším jiným, ale nemám s tím dobré zkušenosti
RPG
Profil
souki
Já jsem vyházel z toho, že ji lze floatovat a lze jí nastavit pevnou šířku a výšku i pokud nemám zadáno display: block;
TanTan
Profil *
Ja som to spravil tak, že som si nahodil tabuľku s dvoma stĺpcami a do každého stĺpca som vložil jednu tabuľku :) Mo6no okolo hlavy ale funguje to ;)
RPG
Profil
TanTan
Proč to neuděláš jednoduše, floatováním? Tabulka uvnitř tabulky…
Anonymní
Profil *
RPG
Floatované prvky jsou automaticky blokové. Dokonce i tehdy, když jim dáš display: inline, což je finta na double margin bug ve "starých" verzích IE.

TanTan
Zanořené tabulky - lezou po mě slimáci ;-)
RPG
Profil
Anonymní
Pravda, ověřeno.
Ale jak je to tedy s tou tabulkou? Přiznám se, že nevím. Nebo si spíše nejsem jistý, delší dobu jsem nic nepsal.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0