Autor Zpráva
bblack
Profil *
Dobrý den,

moje otázka je jednoduchá: Dám si na stránky například dokument, který lze otevřít, nebo mp3, kterou lze přehrát, ale nechci aby si jí někdo mohl stáhnout.

Lze tomu nějak zamezit?


Děkuji, bblack
Suji
Profil
zahesluj si pristup do adresare s dokumentem pomoci .htaccess.
Suji
Profil
http://poseidon.feld.cvut.cz/local/web-info/autorizace.html
Peca
Profil
otevřít=stáhnout
Jak chceš otevřít dokument, který nejde otevřít? Buď bude veřejně přístupný a každý si ho může stáhnout, nebo si ho bude moct otevřít např. až po zadání hesla.
bblack
Profil *
no například na www.amateri.cz (neslusny priklad) jsou fotky, ale pokud na ne kliknete pravym tlacitkem tak se nenabidne funkce ulozit.....nebo zas na jinych strankach kdyz jsem kliknul pravym na fotku, tak na me vyskocilo okno s textem ze je to zakazano a hotovo...

chytrejsi clovek si to sice najde ve zdrojaku a nejak uz se k tomu dobere, ale funguje to
Peca
Profil
A ještě chytřejší člově se podívá do zdrojáku, jak je to udělané...
Stačí jednoduchý JS a událost pro kliknutí pravým tlačítkem.
Retal
Profil
Všechno, co lze přehrát / zobrazit, jde i uložit.
Bubák
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=36 490
Tip: pokud to chceš někomu ztížit, pojmenuj to třeba aux.pm3

Retal
Všechno, co lze přehrát / zobrazit, jde i uložit.
A někdy to máš uložené ještě dříve, než to zkusíš uložit ;-)
www.dgx.cz/trine/item/con.trick-tento-clanek-uz-mate-na-disku
Joker
Profil
no například na www.amateri.cz (neslusny priklad) jsou fotky, ale pokud na ne kliknete pravym tlacitkem tak se nenabidne funkce ulozit
Teď jsem to zkoušel a normálně to šlo, v Opeře i Internet Exploreru...
Bubák
Profil
Joker
Opera a Firefox s tím nemají problém, i když je to obskurním Javascriptem "zakázáno" (záleží i na nastavení JS a nevzpomenu si, jaké je ve FF výchozí), v IE stačí 1× nebo 2×, podle drzosti skriptu, klepnout ve vhodný okamžik na Esc.
mila
Profil
Jestli najdeš způsob, jak hudbu přehrát a přitom zamezit jejímu uložení, tak firmy typu Sony jistě zaplatí za tvé řešení milióny...
Joker
Profil
Bubák
Jde o to, že já na žádný "zákaz" ani nenarazil. Ale to je nakonec jedno, stejně se to dá snadno obejít, tak co :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0