Autor Zpráva
Neddy
Profil *
Již dlouhou dobu tvořím www stránky v aplikaci MS FrontPage. Stránky se mi vzhledově líbí (www.neddy.fbi.cz, www.neddy.webz.cz/hasici - pouze Historie 2005, je to jenom ukázková stránka). Odkazy na každé stránce musím upravovat zvlášť, když chci přidat tlačítko tak to musím upravit na každé stránce... ale až do teď jsem to trpěl. Narazil jsem totiž na problém.
Vytvořil jsem web www.neddy.webz.cz/hasici (nekompletní), který jsem dělal 3 hodiny. Ale došlo mi, že když budu chtít změnit ten posuvný text, tak to budu muset na každé stránce upravovat zvlášť. Což bude kvůli časté změně hodně nepraktické, navíc když tam budu mít několik desítek stránek. Prohlídněte si tu stránku, jak jsem jí vytvořil a poraďtě prosím, jak to udělat, abych ten text nemusel upravovat na každé stránce zvlášť. Jediný, co mě napadá, je, že bych použil rámce. S nima ale nemám moc dobré zkušenosti, hlavně při změně rozlišení se to celé rozhází. Také jsem přemýšlel, jestli není něco, co by se odkazovalo na jediný soubor a z něj si bralo data (v posuvnym textu by se zobrazoval text, který je napsaný v souboru infot.txt (zkoušel jsem tam napsat src=info.txt, ale to nefunguje...))
Za odpovědi děkuji.
Thalia
Profil *
Zkus iframe - http://www.jakpsatweb.cz/iframe.html.
Neddy
Profil *
Iframe je docela dobré, ale přece musí být nějaký jiný způsob než upravovat každou stránku zvlášť. Například fotogalerie, tu než vytvořím... u každého obrázku tvořit odkazy na další a předchozí snímek... to je docela zdlouhavé.
Thalia
Profil *
No na ten posuvný text ti iframe stačí, v každém souboru budeš mít jen pomocí iframe odkaz na soubor s textem a když změníš ten text, tak se změní všude.
Co se týče fotogalerie, tak to řeší nejlíp php, popř. v kombinaci s databází.
starburst
Profil
no jedno reseni by bylo ale to asi neudelas ve frontpage... jedna se o PHP Include. je to uplne jednoduchy ale potrebujes mit nainstalovany program. a je to perfektni... jednoduchy... a je to presne to co si psal...napises odkaz na jiny soubor...vice najdes na JPW
Bubák
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/include.html
Je tam i popis pro FrontPage.

Podrobněji o FP:
http://www.jakpsatweb.cz/frontpage/
Thalia
Profil *
Není to s FP, ale koukni i na http://firstpage.wz.cz/.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0