« 1 2
Autor Zpráva
Paulí
Profil *
no chat mám bez Sql a není od blueboardu ale je vlastoručně vyrobený ....
YoSarin
Paulí
No tak mi neříkej, že když sis dělal sám chat, tak nevíš jak funguje :-)
Tady je ten hlavní problém jak zjistit jestli je dotyčný on-line, nebo ne - to by chtělo db (nebo alespoň soubor) kam by se ukládali přihlášení "chataři" jak zjistit že je někdo neaktivní si nejsem jistý (buď měřit čas od poslední akce, nebo ajaxem na body unload (to by možná mohlo fungovat)) a pak jen vypsat obsah té DB (toho souboru).
Kód ti tu nikdo nenapíše, rozhodně ne, když nikdo neví jak je dělanej ten chat. A jestli jsi ten chat psal sám, tak tomu musíš rozumět alespoň natolik, aby do tebe stačilo trknout...
souki
určitě dokážeš zjistit v kolik kdo poslal poslední zprávu. Tak můžeš i zobrazit všechny co poslali zprávu za posledních třeba 5 minut, ne?
IMHO je nejlepší ten AJAX, ale je to složitější
Paulí
Profil *
No ten chat to bylo obyčejné php bez sql , takže není žádné přihlášení , ale stačí zadat jméno a psát (pokud někdo chcete , tak vám ten chat pošlu - má to 5 souborů , a když tam není nic zapsáno , tak zabere 4,43 kb) - ale to zobrazení ip adres je úplně něco jiného ---- líbilo by se mi , jak říkal ten "YoSarin" , že bych tam dal nějaký "db" (sice nevím , co to znamená , ale možná si to na netu najdu) a že by se ukazovali , lidi aktivní (to znamená asi 5-10 minut od poslední akce) ----- toto , jak jsem teď napsal , by bylo super , ale nevím , jak to udělat .......... děkuji za vaše odpovědi ......... s pozdarvam Paulí
Paulí
Profil *
to "db" jsem na netu nenašel - prosím o upřesnění (co to je ???) --- děkuji
Joker
Paulí
db = databáze.

A pokud ten chat nemá žádnou databázi, tak kam se ukládají třeba odeslané příspěvky? A hlavně základní otázka: Jak vlastně ten chat zjistí kdo je zrovna online?
YoSarin
Joker
IMHO nijak - napíšeš jméno a příspěvek a odešleš, v podstatě spíš guestBook (možná s auto refreshem a session na zapamatování nicku)... Ale to jen hádám...

Možná se pletu - pak se Paulímu omlouvám, je to jen takový výstřel do tmy bez valné informační hodnoty...
Joker
YoSarin
I tak, ta základní otázka pro Paulího je:

Podle čeho chcete poznat, jestli je někdo online?
Paulí
Profil *
pro Joker : No to já právě nevím --- asi podle poslední aktivyty (za 5 minut , když je neaktivní , tak h oze seznamu vypnout ...
Paulí
Profil *
pro Joker : No to já právě nevím --- asi podle poslední aktivyty (za 5 minut , když je neaktivní , tak ho ze seznamu vypnout ...)
Paulí
Profil *
Joker : napíšeš jméno a příspěvek a odešleš, v podstatě spíš guestBook s auto refreshem a session na zapamatování nicku... Ale to jen hádám...

Paulí : přesně tak , akorát tam není napsáno "Guestbook" ....
Paulí
Profil *
Joker : napíšeš jméno a příspěvek a odešleš, v podstatě spíš guestBook s auto refreshem a session na zapamatování nicku... Ale to jen hádám...

Paulí : přesně tak , akorát tam není napsáno "Guestbook" ....
HeWeR
Paulí
Hele, co kdybys tady hodil pro začátek alespoň link na ten tvůj GB (nebo jak tomu říkáš)?
Paulí
Profil *
?????
HeWeR
HeWeR
Hele, co kdybys tady hodil pro začátek alespoň link na ten tvůj GB (nebo jak tomu říkáš)?
Paulí
Profil *
Nevím , co potřebuješ !!!! HeWeRe
HeWeR
Paulí
link = odkaz
hodil = publikoval zde
pro začátek = abychom se hnuli z místa a mohli ti pomoct
tvůj GB = ten tvůj web, kde je tan tvůj script

a nyní:
1. nespamuj (resp. neodesílej 4 příspěvky za sebou)
2. vyjadřuj se (tzn. příspěvěk s "?????" je mi úplně k ničemu)
Anonymní
Profil *
Tady mě nikdo nepomůže - asi jdu se zeptat jinam , protože s váma je strašná řeč .....
Paulí
Profil *
Tady mě nikdo nepomůže - asi jdu se zeptat jinam , protože s váma je strašná řeč ................ Paulí .........
Ashen
Profil *
Jak si dám na stránku fórum??
HeWeR
Anonymní, Paulí
Tady je spousta lidí, kteří by ti rádi pomohli. Ta bariéra jsi bohužel ty sám.

Ashen
Jak si dám do baráku okno?
Ashen
Profil *
Co to jako má bejt???????
HeWeR
Ashen
To má bejt dotaz podobný tomu tvému.

(tím chci naznačit:
1. že si máš založit vlastní topic
2. vyhledat si odpověď na tvou otázku na netu, bo se to řeší na každé diskuzi snad 2x denně
3. specifikovat dotaz)
Ashen
Profil *
Co je to topic??
HeWeR
V tomto tématu vystupuju jako InstantníSlovník™? :o)

Ashen
topic = téma
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.