Autor Zpráva
cheva
Profil
Zdravím,

1)chtěla jsem poprosit, abyste mi pomohli vyřešit vzhled Menu na webovce, který předělávám:
V Mozzile FF vypadá totiž seznam položek jinak než v IE. Mám tušení, že to souvisí s marginem, ale moc nevím, co s tím.
Chtěla bych, aby položky nebyly tolik odsazené doprava jako ve FF, ale přitom neměly tak vysoký horní okraj jako v IE.
Taky je v IE větší velikost písma u Novinek bez toho, abych to vědomě definovala.

Adresa: http://www.chevert.profitux.cz/newnew/newindex.html

2) A také - první obrázek hlavičky (kocour) se mi odráží o pár pixelů dolů doprava. Jakmile tam ale nechám position: absolute, posune mi to o dost nahoru celé levé menu. Potřebuju, aby byl kocour nahoře v rovině ostatních obrázků a menu zůstalo, kde je...
Na původní stránce (www.chevert.profitux.cz/index.html) ten problém nebyl.

Díky
Dero
Profil
ad 1) IE a FF mají rozdílné pojetí seznamů. Jeden položky odsazuje pomocí vlastnosti margin, druhý pomocí paddingu. Nejlepší je vždy nastavit nulový margin i padding všem prvkům:

* { margin: 0; padding: 0; }

To by Ti teď ale asi rozhodilo web, tak zkus jenom vynulovat seznamy:

dl, ul, ol, menu, li { margin: 0; padding: 0; }

... a patřičné odsazení nastavit ručně, jak Ti bude vyhovovat.
cheva
Profil
Ok, dík, zkusím :-)
U položek li , u kterých mám definovaný margin v externím stylopisu, je to jedno?
cheva
Profil
Asi je to jedno. To, cos mi napsal, funguje :-)))

Teď ještě potřebuju vyřešit posunutí toho obrázku...
UR.
Profil *
jestli myslíš obráku od textu tek lze použít text-indent
Thalia
Profil
cheva: a nebylo by lepší z těch jednotlivých obrázků udělat jeden?
cheva
Profil
@Thalia
No tak jsem to původně měla, ale říkala jsem si, že jednak bude jednodušší měnit jeden obrázek než ho zakomponovávat do velkého, když budu chtít změnu, a taky, přidala jsem si k těm obrázkům title a přemýšlím o alternativním Menu z těch obrázků přes <a href...

@ UR.
Ne, to ne - když otevřeš ten dlouhý odkaz nahoře na téhle stránce, uvidíš, že mi tam hapruje jeden obrázek vlevo nahoře - prostě se odsadí dolů vpravo a neladí s ostatními, a přitom podobnou věc jsem měla na původním vzhledu webu a tam to bylo bez problémů...
Thalia
Profil
cheva: já osobně bych se vzdala popisku i alternativního menu, nevím kolik lidí si všimne, že jsou to odkazy. Ale pokud bys to chtěla nechat, tak bych zkusila zbytek kódu taky napozicovat absolutně tak, aby začínal pod těmi obrázky (asi bych to prostě zavřela do divu a napozicovala, co to udělá).
cheva
Profil
Ok, dík, já to ještě jednou zkusím, ale když jsem to udělala, myslím, že se mi posunula ta pravá část. Ale to jsem to měla ještě pomocí tabulek a ne ul/li

Já mám v kódu oddělené 3 divy:
1 - Hlavička - celá šířka (Menu + pravá část)
2 - levé Menu
3 - pravá hlavní část
cheva
Profil
@Thalia

Přehodnotila jsem situaci a nakonec na web dala opravdu do hlavičky jen 1 obrázek, chování divů pod ním se pak uklidnilo.
Máš pravdu, že "kolik lidí si všimne, že jsou to odkazy"...tolik práce k ničemu :-)
Asi si ještě trochu pohraju s barvami pozadí, ale jinak už to funguje, jak jsem chtěla.
Dík!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0