Autor Zpráva
Szucs
Profil *
Prosim, mozte sa pozriet na www.skloruza.sk/skuska/3/

Zatial to dobre funguje len pod IE,a le aj tam mam problem, rad by som text. ktory ide vedla cierneho pasa trochu odsadil ale nedari sa mi.
Vdaka
Wan-To
Profil *
U divu, ve kterém máš text stránky nastav vlastnost padding-left na 15 pixelů.
Wan-To
Profil *
Prošel jsem si zdrojový kód. U #nove nastav místo marginu padding. Vysvětlim proč: margin je vnější odsazení, které v tvém případě CSS layoutu (i v drtivé většině ostatních) nebude fungovat. Padding je vnitřní odsazení a to už fungovat bude.
Szucs
Profil *
Diki za radu ale to neriesi problem

Ked ja nastavim nejaky lavy okraj u textu, je jedno co padding alebo margin, odsunie sa mi zlava aj text, ktory sa nachadza uz pod lavym ciernym pasom.

Cize ked nastavim napriklad padding-left:30 px tak text ktory obteka cierny pas sa ani nepohne a text, ktory uz je pod ciernym pasom je odsadeny o 30 px.

AK dam odsedenie 120 px, tak bude text odsadeny vedla cierneho pasu ale bude prilis odsadena ta cast textu, ktora sa nachadza uz pod ciernym pasom.
Text , ktory obteka cierny pas tvori jeden "p" odstavec

Diki
Vlado
Szucs
Profil *
uz som to vyriesil, neviem ci je to prave otimalne.
Zvacsil som obrazok do vyskz, ktory tvori horny roh.
Je to obmedzujue preto, lebo ten obrazok jeho vyska je zavisla na vyske laveho stlpca.
Existuje aj ine riesenie?

Vlado
habendorf
Profil
Szucs: Máš ten content zakomentovanej - proto se ti to lepí na ten černej pruh. Odkomentoval jsem to pokusně a je to v pohodě.
Szucs
Profil *
habendorf
Schvalne som ho zakomentoval.
Ak tam nie je komentar, tak plati margin-left: 97px;
Lenze vtedy, ak pride text uz pod cierny lavy pas, tak je tiez odsadeny o tych 97px. A to nechcem.
Ked text sa dostane pod cierny pas, ma ist hned od kraja.

Teraz je to Ok, ked som zvacsil vysku obrazka, len neviem, ci je to prave optimalne riesenie

Diki
Vlado
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0