Autor Zpráva
Ivošisko
Profil
Asi banální dotaz, ale jsem nějak bloknutý: jak mohu jednoduše z wordovského dokumentu (*.doc) udělat obrázek (*.jpg)?

Dík, Ivo.
nightfish
Profil
nainstalovat virtuální tiskárnu, která bude tisknout do jpg

a nebo otevřít dokument ve wordu, stisknout PrintScreen, otevřít malování, stisknout Ctrl+V a uložit jako jpg
Ivošisko
Profil
Díky za reakci - ovšem do cesty se postavily dva problémy: dokument se nevejde na monitor, takže PrintScreen nelze použít a když jsem se pokoušel nainstalovat tiskárnu, která tiskne do souboru, tak jsem uměl najít jen takovou, která vyráběla soubor.prn.

Našla by se ještě nějaká cesta?

Dík, Ivo.
Bubák
Profil
Způsobů je více, nejde jednoduše odpovědět. Kolik to má stran? Jaká má být velikost stránky (v pixelech nebo si to spočtu sám z rozlišení).
Jedno z řešení je export do HTML a pak je rozšíření pro Firefox, které to uloží jako obrázek.

nightfish píše nainstalovat virtuální tiskárnu, ty jsi asi nainstaloval ovladač obyčejné tiskárny.
Můžeš zkusit třeba PDFCreator. Je to Open Source, GNU General Public License, takže zdarma. Umí PDF, PNG, JPG, TIFF, BMP, PCX, PS, EPS.
www.pdfforge.org/products/pdfcreator/
www.pdfforge.org/files/translations/0.9.3/czech.ini - čeština
Ivošisko
Profil
Bubáku, díky, PDFC bylo přesně to, co jsem potřeboval. Jen ještě dotaz: instalace dle toho prvního odkazu už obsahuje czech.ini; je ta čeština v tom druhém odkazu jiná (lepší)?

A pak se ještě zeptám (abych byl lépe orientovaný v problému): čili ten PDFC je myšlen coby ona virtuální tiskárna? Já jsem se domníval, že virtuální tiskárna se instaluje z Windowsů...

Dík, Ivo.
Bubák
Profil
K virtuální tiskárně. Nejsem s problematikou obeznámený natolik, abych to přesně vysvětlil. Ale jde o to, že ve windows jsou ovladače skutečných tiskáren. Dá se s nimi tiskout i do souboru. K čemu a hlavně jak se dají takové soubory použít, by bylo téma na samostatný článek.

Virtuální tiskárna je taky vlastně ovladač, který instaluješ stejně, jako ovladač skutečné tiskárny, ale umí "jen" tisk do souboru. Různé virtuální tiskárny se pak liší svými možnostmi (většina tiskne "jen" do PDF) a případně cenou.

Ještě k češtině: já ten program nepoužívám, vystačím si s exportem z OOo do PDF, kdybych virtuální tiskárnu potřeboval, tak si ji nainstaluji.
Proto jsem nevěděděl, že čeština je součástí základní instalace. Protože jde o češtinu ze stejného zdroje, pravděpodobně bude úplně stejná.

<ot>
Pro prohlížeč Opera znám tři různé soubory (překlady) češtiny a všechny jsou kvalitní. Prostě někdo radši jabka, a jiný hrušky.
</ot>
Ivošisko
Profil
Bubáku, to bylo vyčerpávající a plně souhlasím s hruška/jablko. Ještě jednou díky. Ivo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0