Autor Zpráva
Jurasek
Profil *
řeším teď jednu věc. Níže uvedená část PHP skriptu funguje k otevirani ruznych podstran. Např. když se zadá index.php?menu=kontakt vyjedou v části "obsah" kontakty z dané stránky. Jak dané stránky upravit na ASP. Jediné co jsem zjistil, že se dají značky <% %>, ale co vevnitř, to nevím.

Toto je originál v PHP:
<?php
if ($menu==kontakt) {include "kontakty.php";}
elseif ($menu==titulka) {include "titulka.php";}
else {include "titulka.html";}
?>

A toto je úrava v APS, ale nefunguje:
<%
If Request.QueryString("menu") = "kontakt" Then
<!--#include file="kontakty.asp"-->
ElseIf Request.QueryString("menu") = "titulka" Then
<!--#include file="titulka.asp"-->
Else
<!--#include file="titulka.asp"-->
EndIf
%>

Děkuji moc za pomoc
nightfish
Profil
a co uvedený ASP kód dělá? nebo nedělá?
sice moc ASP neznám, ale ten kód vypadá v pořádku
Jurasek
Profil *
Funguje to asi takhle: Stránka je rozdělena pomocí css do 3 částí - hlavicka, menu a hlavni cast. Skript v php mám uložený v části hlavní část a v ní jsou uloženy odkazy na všechny podstránky např.
elseif ($menu==kontakt) {include "kontakt.php";} a když někdo zadá index.php?menu=kontakt vyběhne v části "hlavní část" kontakty. Hlavička a menu se nemění.

A těď k tomu ASP. Na serveru, který podporuje ASP jsem to zkoušel, soubor jsem nejdřív přejmenovat na index.asp, z nějakého důvodu se stránka vůbec nezobrazila, proto jsem ji přejmenoval na index.hml, ale v tom to nefunguje. Těď když to tak píši, tak chyba nebude ve skripty, ale možná v ASP souboru.
nightfish
Profil
pokud se soubor jmenuje index.html, tak se zřejmě nebudou provádět ASP skripty v něm obsažené (to ale závisí na nastavení serveru)
takže zkus přejmenovat zpět na index.asp, ověř, že odkazy vedou na index.asp a i když se nezobrazí nic, nech si zobrazit zdrojový kód v prohlížeči, zda-li tam opravdu nic není
roberta
Profil
<!--#include file="subor"--> sa nedáva do asp kódu <%...%> ale priamo do html kódu

<%
If Request.QueryString("menu") = "kontakt" Then
%>
<!--#include file="kontakty.asp"-->
<%
ElseIf Request.QueryString("menu") = "titulka" Then
%>
<!--#include file="titulka.asp"-->
<%
Else
%>
<!--#include file="titulka.asp"-->
<%
EndIf
%>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0