Autor Zpráva
Mitchell
Profil
Potřeboval bych na stránce umístit obrázek a nadefinovat jej tak, aby svojí šířku přizpůsoboval aktuelní šířce okna, ve kterém je stránky zobrazena (tedy aby byl vždy celý vidět a zabíral právě celou šířku okna.
Výška by byla stále stejná.
Jak na to ?
habendorf
Profil
Jedině javascriptem. No ale bude se ti deformovat...
Acci
Profil
JavaScriptem, třeba tímto:
 

sirka = document.body.clientWidth;
document.getElementById("img").style.width=sirka;

Musíš si pojmenovat obrázek s id img

Funguje pouze v Exploreru, protože Firefox počítá šířku jinak
habendorf
Profil
Acci: No to je ale jen půlka řešení. Ještě to chce odchytávat událost onresize a volat při ní změnu velikosti obrázku, jinak se obrázek nezmění když uživatel resizne velikost okna.
Acci
Profil
habendorf
JavaScript není moje doména, to je asi můj druhý script
Fred
Profil
Pokud tam není nic jiného než ten obrázek, stačí neurčovat rozměry v pixelech, ale nastavit width nebo height 100%, pamatuj ale, že to není vektorová grafika, takže by to při velkých monitorech mohlo vypadat dost mizerně
habendorf
Profil
Fred: Teda já jsem pako, řešil jsem před tím nějakej skript a uvažoval pak jedním směrem. Samozřejmě máš pravdu, width="100%" je mnohem lepší.


Mitchell: K Fredovu řešení ještě doporučuji nastavit pro body nulový margin, jinak ti tam IE nechá defaultní margin a nebudeš to mít až ke krajům.
Acci
Profil
habendorf
Řekneš JavaScript, tak já začnu tvořit javascript a ostatní se nám musí smát...
habendorf
Profil
Acci: jj :o))
Fred
Profil
Pánové vůbec se nesměji, ale Vy můžete . Jeden můj starší zmatený a podobný dotaz http://interforum.interval.cz/ShowPost.aspx?PostID=8974 ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0